Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Eltolódott alvási ciklust...

Eltolódott alvási ciklust hogyan hozzam helyre?

Figyelt kérdés
Karácsony óta itthon vagyok, még van pár nap szabim amit a múlt évből csúsztattam át. Sajnos elszaladt velem a ló a szabadság alatt és egyre tovább maradtam fennt, nem iszok alkoholt és droggal gyógyszerekkel sem élek csak szimplán interneteztem. Éjféli bagoly típus vagyok, ez évekkel ezelőtt beigazolódott amikor itthon voltam huzamosabb ideig. Azóta a munka miatt megszoktam az átlag reggel 6-7 órai ébredést. De most egy hét alatt tönkre vágtam mindent, borzasztó rossz érzés, ma is délután 2-ig aludtam. Esetleg megpróbálok fennt maradni másnap estig, de ma tuti megint nem tudok lefeküdni időben.

2023. jan. 3. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy éjjel bírd ki, hogy nem alszol és napközben se fekszel le, viszont utána minden éjszaka fix időben feküdj le és reggel is azonos időben kelj fel, hiába vagy fáradt, ébresztőórát állítsd be és kelj fel, ne nyomd le az órát.

Például, fix időpontok: 21.30 - 05:30.

2023. jan. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt szoktam csinálni, hogy le sem fekszem, ma is erre készülök.
2023. jan. 3. 17:28
 3/5 anonim válasza:
100%

Én az javasolnám, hogy minden nap egyre később feküdj le, & egyre később kelj fel, így egyszer csak visszarázódsz a helyes kerékvágásba. Igen, ez azt jelenti, hogy egy nap pont egész éjjel fogsz fent lenni, & pont egész nappal aludni. De ne csinálj ebből rendszert szerintem, mert ezt is meg lehet szokni. Ennek a megoldásnak a biológiai óra felborulása lehet a következménye.

Egyébként ismerős a szitu. De a fent említett megoldás segített nekem. Ennek a problémának az elkerülése érdekében pedig napközben le kellene valahogy fárasztanod magad, hogy ne legyen az alvás-ébrenlét ciklusod hossza nagyobb mint 24 óra. Mert szerintem a te esetedben & az én esetemben is ez a helyzet.

2023. jan. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még jövő hét keddig van időm hogy vissza rázkodjak.
2023. jan. 3. 18:28
 5/5 anonim ***** válasza:

4.

Akkor 2 nap szabi szabálytalan és bukna vele a munkáltató, meg te is egy ellenőrzésnél.

2023. jan. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!