Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet ez? Rendesen be...

Mi lehet ez? Rendesen be vagyok parázva!

Figyelt kérdés

3 napja kezdődtek a panszaim. Meg voltam, vagyok fázva, és olyan rossz közérzet jelentkezett amit eddig sose éreztem.

Száraz köhögésem van folyamatosan, amire köhögés csillapítót szedek, az orrom is fújom, de nem olyan vészesen van benne váladék, inkább reggel. Viszont az ünnepek után, most azt tapasztalom hogy ha bármit eszek iszok, gombóc van a torkomban, folyamatosan apró lég buborékok jönnek fel a gyomromból, sokszor nem is buborék hanem folyadék formájában de nem jön fel teljesen hanem vissafordul ezért folyamatosan feszít a mellkasom. Alkalmanként érzem hogy sav mert ami feljön kicsit éget. Ilyenkor veszek be renniet. Viszont ami ilyesztő hogy legszomjam is van, nem állandó de amikor érzem akkor le kell feküdjek mert szédülök is közbe és úgy érzem elajulok. Ezek az apró lég buborékok nem akarnak múlni, már a gyomorszajam kell picit nyomkodni mert nehezen jön fel a levegő de olyankor picit jobb. Amikor feljön a levegő feszít ahogy feljön és olyankor érzem erősen H gombóc van a torkomban. Mi lehet ez? Sose éreztem ezt korábban de rendesen be vagyok parázva. Attól félek egyszer csak elájulok. Veroxigen szintem pulzusom teljesen normális. Vérnyomásom néha magasabb de mikor merem ideges vagyok, ha kicsit megnyugszom utána normál értéket mutat. Kialszom magam bőven éjszaka de ezeknél a tuneteknel meg alapból egesz nap olyan fáradtság érzés jön rám hogy nem bírok magammal le kell fekudnom. Valakinek voltak hasonló tünetei? Mi okozta?



2023. jan. 5. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérj időpontot dokihoz, addig vegyél Aciwell vagy Nolpaza tablettát a patikában, vény nélkül adják, napi 1 reggel éhgyomorra étkezés előtt 1 órával. Ha segít, reflux, de akkor is fordulj orvoshoz.
2023. jan. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hogy nem merült fel benned, hogy gyakori helyett orvoshoz menj? Bakteriális vagy vírusfertőzés, akár tüdőgyulladás - meg kell hallgattatni, de ahogy így elnézem, pánikrohammal keveredve. Lázról nem írtál. Az orvos szépen felír antibiotikumot,még az is lehet, hogy telefonon át is, beszeded a torokfertőtlenítő szopogató tablettával (pl Strepsils) együtt, otthon maradsz, teázol, meggyógyulsz. Nem vagy a halálodon. Majd gyógyultan pszichológus.
2023. jan. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan kórkép amelynek az a neve, hogy reflux-oesophagitis. Ez egy nyelőcsőgyulladás amelynek az az oka, hogy a gyomortartalom visszafolyik a nyelőcsőbe. Ennek hátterében az áll, hogy csökken az alsó nyelőcsősphincter tónusa. Emögött számos kórállapot állhat: pl. előidézhetik gyógyszerek, pajzsmirigy-elégtelenség, terhesség, dohányzás, alkoholfogyasztás. A kórkép igen gyakori, becslések szerint a lakosság 10%-át érinti. Égető mellkasi fájdalom jellemzi savanyú szájízzel társulva, s ritkán a tünetek olyan súlyosak is lehetnek, hogy összetévesztik akut myocardialis infarctussal.


Persze diagnosztizálni nem foglak tudni, de így a leírásod alapján nekem ez a betegség ugrott be.

2023. jan. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem panikbeteg vagyok, csak meg vagyok ijedve ez a fulladás érzés miatt, mert ilyet még nem tapasztaltam. Éjszaka semmi panaszom azon kívül h kiszárad a torkom és köhögési roham tör rám. Az ünnepek alatt ettem ittam minden félét, alkoholt is fogyasztottam mértékkel, illetve dohányzom is, amit most kerülök mióta ezt az érzést tapasztalom. Pantoprazol tablettám van, vettem is be belőle reggel egyet, illetve renniet, savat nem érzek de ez a folyamatos levegő mozgás a gyomrom és torkom között nem szűnik meg. Érzem H jön fel a buborék de úgy kell megfeszitenem a gyomrom H feljojjon de vissza is megy nem jön ki, és így feszül az egész nyelőcsövem, és emellé társul a légszomj. Megyek orvoshoz is, csak arra számítottam 1-2 nap után elmúlik, mert lehet a sok ünnepi újévi menü betett, de ezek után úgyis utána járok.
2023. jan. 5. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!