Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Édesanyám véroxigén szintje...

Édesanyám véroxigén szintje ülve 95-98, fekve 92-95. Ez normális?

Figyelt kérdés
Minden féle alapbetegsége van (szív, vérképzés, cukor stb), csak mindig "megijedünk" ha fekve méri, mert sokszor 92-93-94 között mozog, ülve 94-95-97 környékén marad a mérő.

2023. jan. 11. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is sok féle van,de ilyennel nem idegesitem magam,hogy magas cukrom még feljebb menjen .
2023. jan. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fullad és nincs nehézlégzés érzése, akkor normális, de sokminden befolyásolja; dohányzik-e? Dohányzott-e? COPD? Asthma? Volt-e tüdőgyulladása? Ha igen, mennyire súlyos? Hány éves? Van-e géllakk a körmén? Ettől függetlenül én elmennék legalább egy mellkas rtg-re, de nem gondolom akutnak a helyzetet.
2023. jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Oh volt mindene is, dohányzott anno, tüdőgyulladása is volt, 65 éves, stb.. Szóval így ezek mellett ez normálisnak mondható?

Szívelégtelenség+tüdőödéma miatt volt kórházban az elmúlt években 2x is, ezért mondták, hogy nézegessük, csak azt nem mondták meg, milyen értékeket vehetünk normálisnak ezért nem tudjuk pl, hogy háton fekve ha 92-t ír az már rossz vagy még jó...

2023. jan. 11. 21:51
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
H@t ez kevés, fura a fekvő helyzetű rossz érték. De a problémái magyarázhatják.
2023. jan. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fekvő helyzetben a mellkaskosár hátulsó felülete nem tud úgy kiterjedni, mint ülve, így a tüdő sem. Viszont ilyen mértékű különbséget én még csak olyannál láttam, akinek volt valamilyen tüdőt érintő alapbetegsége.
2023. jan. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van valami gond a vörösvértestjeivel is, lehet az is benne van?
2023. jan. 11. 22:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, ez egyszerű fizika. Ha felül, akkor szabad a hát, a bordák hátra is tágulhatnak és így a tüdő jobban át tud lélegezni, több oxigén jut el a vérbe is
2023. jan. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!