Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van okom az aggodalomra?

Van okom az aggodalomra?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Voltam vérvételen ott minden oké. 24h holter ekg, terheléses ekg, szívultrahang, pajzsmirigy ultrahang, Tüdő röntgen. Minden rendben volt mindenhol. Járok futni is és nem dohányzom. 175cm 72 kg vagyok.

26 éves.


De mégis félek hogy pl elvannak meszesedve az ereim....

Mennyi az esélye hogy elvan? Vagy plakkok vannak az ereimen?


2023. jan. 13. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen kizárt, de ha aggódsz, nézethetsz egy labort, ahol már bizonyos értékek árulkodnak róla, hogy - a későbbiekben- rizikós lehet nálad ez a betegség vagy sem. Illetve egy nagyon egyszerű vizsgálat: ultrahang. Pl nyaki ultrahangon megnézettem Doppler-vizsgálattal az áramlást, és rendben találták, azt mondták, akkor a többi ér is nyilván rendben van, ha egyik testtájékon jó.
2023. jan. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Volt ilyen szívultrahangom és ott a nyakamon is nézett valamit. Akkor az lehet azvolt?
2023. jan. 13. 23:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Ultrahangozta a nyakadat is? Akkor igen.
2023. jan. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát először a szívemnél nézett valamit utána a nyakamnál.
2023. jan. 13. 23:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy ultrahang lehetett inkább szerintem, ha elöl nézte csak a nyakadat. Ha oldalt is és hosszan, és esetleg hallottál is ilyen surrogó hangot közben, akkor Doppler volt.
2023. jan. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hú hát nem emlékszem sajnos :( ahj fenebe..
2023. jan. 13. 23:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenesetre ne aggódj mert ennyi idősen még nem meszesedhet el az ered, viszont ha megnyugtat, nézess egy Doppler vizsgálatot, ahol a korai jeleket is látják. Én szédüléssel, fejfájással mentem rá, mert ezek első tünetei a nyaki érelmeszesedésnek, de nem ezzel volt gond. Viszont jó hogy megnézték, mert kiderült a felgyorsult keringésem, szóval hasznos volt.
2023. jan. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!