Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet ez a kellemetlen...

Mitől lehet ez a kellemetlen érzés. Másnál is van ilyen?

Figyelt kérdés
Mikor valahonnan felállok, kellemetlen erős szívdobogást érzek először egy nagy dobbanást, utána lassan üt a szivem, mintha kevesebb levegőt is kapnék, (kilégzéskor érzem a dobogást) majd felgyorsul, aztán pár perc nyugalmi állapotban visszaáll.

2023. jan. 15. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nálam vashiány okozta ezt, de sok más oka lehet. Ilyenkor hirtelen leesik a vérnyomás, és a szív igyekszik kompenzálni, hevesebben kezd verni. A légszomj is ettől van.

Nézesd meg a vasszintedet, vagy akár egy komplett laborvizsgálat se ártana.

2023. jan. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is van ilyen, én szédülök is. Attól lehet, hogy túl gyorsan állsz fel és a testeddel ez túl nagy váltás, főleg, ha sokat ültél.
2023. jan. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Rossz a keringésed. Azt kellene kideríteni, hogy mitől. Ezerféle oka lehet. De az sem mindegy, hogy ez mennyire súlyos. Pl. ha órákon keresztül ülsz, egész nap, és hitelen felállsz, akkor ez még normálisnak mondható. Ha minden felállásnál rosszul vagy, akkor érdemes kivizgáltatnod magad.
2023. jan. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is néha megszédülök. Próbálok mostanában magnéziumot szedni rá, meg mindenféle vitamint. De nem nagyon vettem észre javulást. Mondjuk a vasat pont nem szedem. De köszönöm megpróbálom hátha azzal sikeres lesz. Megyek majd kardiológiára is, mert már nagyon ijesztőek és zavarnak ezek az érzések.
2023. jan. 15. 16:50
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen. A kezeim lábaim mindig hidegek mostanában. Szinte majdnem minden felállásnál jelenzkezik sajnos.
2023. jan. 15. 16:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem pszichés és a légzéshez van köze. Ha nincs szervi eltérés.
2023. jan. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A leírásod alapján lehet, hogy szívritmuszavarod van. A szívritmuszavarok különböző típusai vannak, és a tünetek változóak lehetnek, de a kellemetlen szívdobogás, a szívverési zavarok és a nehézlégzés gyakori tünetek. A szívritmuszavarok számos okból adódhatnak, például stressz, szívbetegségek, magas vérnyomás, pajzsmirigy-problémák, súlyos fertőzések vagy bizonyos gyógyszerek mellékhatásai.
2023. márc. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!