Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Másnak úgy tűnik, hogy a mai...

Másnak úgy tűnik, hogy a mai 60 körüliek nagyon le vannak robbanva?

Figyelt kérdés

Ez a szüleim korosztálya. Illetve így a gyerekkori barátaim szüleinek is a korosztálya. És mostanában valahogy ahánnyal találkozok mindnél meglepődök, hogy mennyire rossz bőrben van. Fizikailag is meg mentálisan is. A többségük nagyon befásult, negatív.

Valahogy úgy emlékszem, hogy gyerekkoromban az ennyi idős meg kicsit idősebb nagy szülők sokkal fittebbek voltak.


Csak én látom így, vagy más is ezt tapasztalja a környezetében?


2023. jan. 19. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Hát ez nagyon nem így van.

Régebben egy 60 éves már egy vén krampusznak számított és úgy is nézett ki. Ősz haj, öregasszonyos/emberes ruhák, bot stb. Ma már a 80 évesek sem ilyenek. A 60 évesek fiatalosak, csinosak, igényesek. Nem tudom hol élsz, hogy ilyesmit látsz. A negativitással egyetértek, de az már minden korosztályra jellemző. Az én fiatalkoromban nem lett ennyi fiatal öngyi, csak mert csúnyán nézett rájuk valaki - ki is a negatív?

2023. jan. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A negatívval egyetértek, de manapság ki nem az. Régebben egészségesebb ételek voltak, sokak otthonában termő bio cuccok, és kevesebb technika. Ezért tűnhet így a mai világban sajnos. De külföldi ugyanannyi idős emberek valóban fiatalabbnak vidámabbnak élettelibbnek tűnnek, nem egy osztrák ismerősömön ámulok hogy hatvanas, és letagadhatna több mint tíz évet, nem egy magyar idősebb ismerősöm meg van aki konkrétan 50 éves de azt hittem, nyugdíjba megy nemsokára, annyira durva.
2023. jan. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem ez nagyon függ attól hol él, milyen körülmények között. Ha mindig negatív hatások érik, akkor az meglátszik, van akire ránézel és csak emiatt 10 évvel idősebbnek nézed. Ez ilyen.
2023. jan. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
60 leszek nyáron, mindenki körülöttem bajjal küzd. Egészségileg elég gatya állapotban van az 50 feletti korosztály, de a fiatalabbak is küzdenek.
2023. jan. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, de szerintem ugyanígy volt 20 éve, az én gyermekkoromban is. Ami megdöbbent, hogy nincs előrelépés.

Meg az, hogy 30 fölött már én is kapom a férfiként a pozitív kommentárokat, hogy nem nézek ki ennyinek.

Sajnos még mindig az a perspektíva sokaknál, hogy 30 fölött elkezdenek rohamosan hanyatlani.

2023. jan. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!