Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fiatalok! 20 év körüliek! Mi...

Fiatalok! 20 év körüliek! Mi a véleményetek a “vírusról” és a lezárásokról? Oltatjátok magatokat? 21/L

Figyelt kérdés

2021. márc. 10. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Én még nem döntöttem el. Egyre inkább vonz az oltás gondolata. Először nagyon ellene voltam (tűfóbiás is vagyok, bár nyilván ez most a legkevesebb, ha muszáj, akkor beadatom), de egyre több a para eset, hogy fiatalok is meghalnak stb.


Elkezdtem félni attól is, hogy elkapom.. nekem szeptemberben volt egy hasonló betegségem, nehézlégzésem volt (sípolt a tüdőm napokig, csak ülve tudtam aludni, mert fekve fulladtam), aztán pár napig száraz köhögés is. A házi orvost felhívtam, aki berendelt(!) és mondta, hogy ez nem covid, de tesztre nem küldött el, mert akkor még ő sem vette komolyan. Azóta már rájött ő is, hogy azért ez a vírus tényleg para.


Nekem akkor voltak pillanatok, mikor konkrétan pánikomban elsírtam magam, annyira féltem, hogy megfulladok, mikor 1-1 levegővételnél is nehezen tudtam csak oxigénhez jutni. Ráadásul anya is ekkor még azt gondolta, az egész vírus túl van reagálva és konkrétan veszekedett velem, hogy "engem is behülyített a média", szóval még csak megértést sem kaptam az aggodalmamra. Azóta anya is komolyan veszi már a vírust...


Ettől függetlenül, ha az nem is covid volt, iszonyatosan ijesztő volt számomra és nem szeretném még egyszer átélni, úgyhogy ez is az oltás felé húz jelenleg.


Szóval még nem döntöttem el véglegesen, de egyre inkább az oltás felé húz a véleményem.


22L

2021. márc. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

A lezárásokról pedig annyit, hogy szerintem a múlt heti intézkedések elég értelmetlenek, mármint kb. most is nyitva lehet minden, ami eddig volt... az iskola bezárással egyetértek.


A 8-as kijárási tilalmat továbbra sem értem, mert aki akar, az a tilalom ellenére is találkozik a másikkal (vagy 8-ra hazaér vagy ott alszik), aki fél, az pedig mindenféle tilalom nélkül sem találkozik senkivel feleslegesen.

2021. márc. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első, én is eléggé szkeptikus voltam a dologgal, amig bátyámat ágyhoz nem vágta, soha nem láttam még ilyennek... Ijesztő volt komolyan.
2021. márc. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ugyanezt mondtam kedves 3-as, hogy eleinte én is szkeptikus voltam, de már nem vagyok az
2021. márc. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, megerősítésként írtam, csak most olvasom, elég furán fogalmaztam :)
2021. márc. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugyan én a 20 vége fele járok, de ha lesz rá lehetőségem, akkor szívesen beoltatnám magam. De egy ideig úgyse leszek beoltva, mert elkaptam a covidot, éppen itthon vagyok betegen (elégge megvisel a dolog). Úgy tudom, fertőzés után nem oltanak be egy pár hónapig.


Szüleimet felregisztráltam az oltásra, de még semmi hír, hogy sorra kerülnének. Hetente kapok egy vagy kettő e-mailt a Kormányzati tájékoztató oldalról, hogy milyen jól haladnak az oltással... Hát nem tudom, haladhatnának jobban is (gondolok itt a hétvégi elmaradt tömeges oltásokra).


Féltem a szüleimet. Féltem magamat (sokat fulladok, már egy egészen kis megerőltetéstől is lefullad a légzésem). Szívem szerint megmondanám a szeretteimnek, hogy két hetre zárkozzanak be...


Párom szülei sajnos vírus szkeptikusak. Nem igazán veszik komolyan az egészet. Összesküvés elméletekben hisznek. Párom apukája képes volt az mondani, hogy kamu a pozitív tesztem.

2021. márc. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Én is 20-as évek végén járok, nem akarom beoltatni magam. Egyrészt, dacból sem, nem kívánom ezt a jogfosztást támogatni, hogy én is behódolok az önkéntesnek hazudott oltásnak, másrészt, úgy gondolom, erős az immunrendszerem, nem vagyok veszélyben.

Több „ziccer” is volt már, ahol megfertőződhettem volna (például, még le is feküdtem valakivel, akiről később kiderült, hogy koronás), de mégsem tudom elkapni.


Lehet, pszichológia. Aki retteg, bevonzza a vírust, aki szarik rá, annak meg ez egy kvázi placebo ellenszer és nem betegszik meg. Tavaly tavasszal is magasról tettem erre a vírusra, most is.


Én mindent kinyitnék, úgysem kerülhető el, hogy átmenjen a lakosságon.

2021. márc. 13. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Húha már megijedtem h csak én vagyok ennyire ellene😄 De jött az utolsó válasz, teljesen egyeretértek veled. A többieknek is köszönöm azért a válaszokat.
2021. márc. 14. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!