Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Bele lehet halni?

Bele lehet halni?

Figyelt kérdés

2 napja éjszaka 3-4 órát alszok. Dolgoztam is fizikai munkát. Fáradt vagyok.

Remélem ma már tudok aludni több időt a hétvége alatt. Sajna éjszaka is felkelek 1-2 szer és nehezen alszok vissza. A héten 11 fele tudtam elaludni de 5 kor kelek a munka miatt. De közbe felkeltem 1-2 szer. Álmodok is mert emlékszem rá de van mikor kis ideig pl felületesen alszok...


Ebbe belehalhatok így? Hogy leáll a szívem vagy valami?


23/F


2023. jan. 20. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Most hétvégén pihend ki magad, ha csak forgolódsz az ágyban, akkor kelj ki, sétálj egyet a hidegben vagy készíts egy teát és utána feküdj vissza.

Bele halni nem fogsz, csak kimerülsz és nagyobb az esélye annak, hogy elkapsz valamit. Szóval nem árt, ha vitamint szedsz, próbálj könnyű ételeket enni és zöldséget, gyümölcsöt. Kerüld a kávét, koffeines, szénsavas italokat és a nehéz, zsíros ételeket. Szellőztess gyakrabban a szobádban, igyál sok vizet (legalább másfél litert). Próbálj lefekvéshez előállítani egy rutint, készülj rá az alvásra. Én pl lezuhanyzok, megiszok egy pohár vizet, fogat mosok, befekszem a hűvös ágyba, mobilon játszok egy pályát egy logikai játékon, lekapcsolom a lámpát és alszom. Mindig sötétben alszom és van egy pohár víz mellettem. Még talán annyi, hogy egyszer vettem egy levendula illatú szappant és a párnám alá tettem. Erős illata van, de tényleg nyugtató, tiszta.

Érdemes kipróbálni ezeket, ha nem hatnak, akkor esetleg drogériában vehetsz alvást segítő szereket, pl dm: [link] . Ha ezek sem használnak, akkor orvossal nem árt beszélni, vérvétel, vizsgálat stb.

2023. jan. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A személyes rekordom ébren 7 nap. A világrekord 11 nap, ez egy ellenőrzött orvosi kísérlet volt.

23 éves koromban én 2 napig csak buliztam, és nulla alvással mentem utána dolgozni...Szóval nem, nem fogsz belehalni.:)

2023. jan. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nehezen alszok amúgy is el mert enyhe szorongásom van meg depresszióm.

Napi 2 liter vizet iszok. Szedek vitamint.

Vérvételen voltam minden eredményem jó!

2023. jan. 20. 17:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez a melegfrontos idő ezt eredményezi.
2023. jan. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Dehogy halsz bele. Én is sokszor csak ennyit tudok aludni.
2023. jan. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tavaly februárban 7 napig egy szemet sem aludtam, kórházban voltam, nem lehetett ott aludni.
2023. jan. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan egyszerű. Nekem volt hogy szpídeztem és kb 2 hétig nem aludtam (igaz utána összeestem és újra kellett éleszteni). A lényeg hogy 10 napot tuti ki lehet bírni.
2023. jan. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jesszus mária :O
2023. jan. 22. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!