Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet ártalmas ha köhögök a...

Lehet ártalmas ha köhögök a vérnyomás gyógyszertől?

Figyelt kérdés

2023. jan. 20. 17:57
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
szóval nem az enyém okoz rákot!
2023. jan. 21. 10:39
 12/16 anonim ***** válasza:

Sem az ACE gátlók, sem az ARB-k nem okoznak rákot.

Vannak ugyan olyan több tízezer - százezer emberen elvégzett populációs vizsgálatok, ahol a daganatok rizikójának pár százalékos növekedését találták az ARB-ket szedők körében, más vizsgálatok meg pont az ellenkezőjét mutatták.

Komolyan gondolja valaki, hogyha ezek a gyógyszerek rákot okoznának, akkor nem lenne legalább egy gyógyszerhatóság a világon amelyik riadót fújna? Nekem az FDA, EMEA sokkal hitelesebbnek tűnik, mint a hazipatika.hu.

2023. jan. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nem, mert az előnyei meghaladják a kockázatot, így nincs értelme kivonni. Egyébként sem ilyen rövid idő alatt mutatkozik meg a rák, az angiotenzin receptor blokkolók még nincsenek annyi ideje alkalmazva, hogy ez megmutatkozzék. De az ace enzim bénítók viszont igen, ha jól tudom, 50 éve kígyóméregből vonták ki.
2023. jan. 21. 15:39
 14/16 anonim ***** válasza:
Lehet az ARB-ről ovastam régebben, és nem az ACE2-ről, elnézést ha azt írtam, de valamelyik növeli. Inkább természetes úton javítanám a keringést.
2023. jan. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
#14 milyen kar hogy ez nem igy mukodik, a hypertoniat nem lehet csak ugy a keringes javitasaval gyogyitani.
2023. jan. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nem kell ARB-t szedni, a többi szerintem elfogadható.
2023. jan. 21. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!