Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi történik a testemmel?

Mi történik a testemmel?

Figyelt kérdés
1 évig Antidepresszánst szedettek velem mert minden diagnózisom jól sikerült a hirtelen rosszullét magas vérnyomás és szédülés vizsgálatokra. Nem találtak semmit ezért azt mondtak pánik beteg vagyok. Na most az orvos 1 évig ciplarex 40mg szedett velem amit most lecserélt Brintellix 20mg re. Elkezdtem szedni és nagyon rosszul voltam tőle amit abba hagytam szedni. Most a szemforgatasra ilyen áram ütéseket érzek a testemben. Nagyon rossz és már 1 hete ez megy. Szédülök és ez az áramütés érzet a testemben. Mi okozza ezt és meddig fog ezt tartani? Valakinek volt már ilyen?

2022. dec. 29. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Én nem értem, hogy hogyan jelenhetnek meg itt ilyen kérdések.

Hívd fel az orvost, vagy ügyelet. Itt nem tudjuk megmondani mi van az egeszségeddel.

2022. dec. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ugyan már biztos nem én vagyok az egyetlen ezzel a diagnózissal itt szerintem.
2022. dec. 29. 15:59
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Az áramütés érzés az antidepresszánsoknak egy tipikus tünete. Sajnos nem fog elmúlni, amíg szeded.
2022. dec. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az orvosoddal, hogy neked nem felel meg ez a gyógyszer, írjon fel mást. Addig viszont nehogy abbagagyd a szedését egyik napról a másikra.
2022. dec. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Ezek a gyógyszerek sokmindenkinél okoznak ilyen tüneteket. Valakit jobban zavar, valakit kevésbé. Beszélj az orvosoddal, hogy próbáljatok ki egy másik gyógyszert, hátha az nem okoz ilyesmit. Nem egészen értem, hogy most akkor abbahagytad teljesen, vagy a másikat szeded helyette? Hirtelen abbahagyni nem szabad. Azt is az orvossal tudod megbeszélni, hogy szeretnél lejönni róla, és megmondja, milyen ütemben hagyd el a gyógyszert.
2022. dec. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A cipralex hirtelen elhagyása miatt elvonási tüneteid lettek. Én az orvost cserélném le először. Alap dolog, az orvosokon kívül kb mindenki tudja, hogy pszichés gyógyszerek szedését nem szabad abbahagyni egyik napról a másikra.
2022. dec. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nos 2 napja totál abba hagytam a szedését.
2022. dec. 29. 19:54
 8/10 A kérdező kommentje:
Nos a tudta nélkül hagytam abba 2 napja mivel az átállástól olyan rosszul lettem hogy nem bírtam elviselni. Vakaróztam tőle és olyan érzésem volt mint aki jól be van b@szva…. Rám jött ilyen infarktust szerű érzés a szívem kalapált meg sorolhatnám. Jelenleg ünnep van és az orvosom nem tudom elérni max legkésőbb január 2 ikan…
2022. dec. 29. 20:18
 9/10 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Nem tudom hanyadik napnál tartottál az átállással, de annak is kell idő, szerintem ettől vokt ez az érzésed. Ha több mibt 2 hete szeded az újjat, akkor gyanus, hogy nem jó, de ha még belefért ebbe az időbe, nem jó, hogy hirtelen abbahagytad.
2022. dec. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
2 napot nem szedtem csak. Ma újra elkezdtem de már látom előre megint totál rosszul leszek!
2022. dec. 30. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!