Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony fajsúly mitől lehet?

Alacsony fajsúly mitől lehet?

Figyelt kérdés
Itthon van vizelet tesztcsík és amikor megnézem akkor mindig 1010 körül van. Reggel néha több. Olyan is volt hogy reggel 1025-1030 között volt. De nappal mindig ennyit mutat. Vér miatt néztem a csíkot de erre is figyelmes lettem és azóta nézem. Úgy kb 2L körül iszom egy nap elosztva. A vizeletem színe sárga vagy világossárga. Nem vízszínű. Csak ritkán. Mitől lehet ez? Ez baj?

2023. jan. 27. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy paraméter, ami a legtöbb ember számára normális tartomány. Amúgy hivatalosan 1000-1030ig "normális" szóval a tiéd teljesen rendben van
2023. jan. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Alacsony fajsúly attól van, ha híg a vizelet, ami nap közben és megfelelő folyadékbevitel esetén normális. Ha a reggeli első vizeletnél is alacsony lenne a fajsúly, az a vese koncentrálóképességének csökkenését is jelezhetné.
2023. jan. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Most egy kicsit meg vagyok ilyedve. Remélem ez nem annyira alacsony. De mindenképp rá fogok kérdezni erre is az orvosnál. Nekem nappal mindig ennyi. Még ha 1 vagy 2 óráig nem iszom akkor is. Gyakran kell pisilnem az utóbbi időben. De azt gondoltam hogy felfázás. De színe szaga mindig van. Kivéve ha egyszerre sokat iszom.
2023. jan. 27. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!