Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS, ez valami komoly dolog...

SOS, ez valami komoly dolog lehet? Vizeletvizsgálat.

Figyelt kérdés
Ma voltam vér és vizeletvizsgálaton és a vizelet fajsúly 1030 lett, minden más a vizeletben határértéken belül van. Olvastam, hogy kevés folyadékfogyasztástól is lehet, de tegnap baromi sokat ittam, pont a vérvétel miatt. Ma reggeli/ hajnali első vizeletet adtam le. Utalhat ez az érték valami komolyabb veseelégtelenségre?

2022. máj. 20. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:

majd a házirovosod megmondja, aki beutalt a vizeletvizsgálatra.


Ne hipochonderkedj! Magadat teszed tönkre vele.

2022. máj. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első vizelet az igaz, de köztesnek kell lenni.

Annyit jelent, hogy a húgycsőben egész éjjel ott lévő vizeletet ki kell üríteni, azaz az elejét nem kell felfogni, hanem csak a későbbit, mert az már a húgyhólyagból származik, igazából azt kell vizsgálni.

2022. máj. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1#A háziorvost hagyjuk...azért köszi! 2# Természetesen középsugárból adtam le a mintát, ezért is aggaszt egy kicsit. Sokat ittam előző nap, más eltérés nincs a vizeletben.
2022. máj. 20. 16:19
 4/7 anonim ***** válasza:

3: ezt most komoyan gondolod??? hogy a háziorvos szakvéleménye nem érdekel, de az itteni pénztáros erzsikék meg kazánkovács józsibácsik véleménye lesz a tuti???


ROTFL

2022. máj. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Majd az urológián vagy a nefrologián megmondják a tutit, a háziorvost mondom hagyjuk... Természetesen tapasztalatokra voltam kiváncsi, nem vajákolásra.
2022. máj. 20. 16:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a vese egészségének a jele, ha tud jó sűrű, koncentrált vizeletet előállítani.

Az urológusnak nem ez a szakmája, a nefrológus meg csak akkor tud segíteni, ha valami baj van, de nálad szerencsére ezek szerint nincs.

2022. máj. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6# Annyira azért nem egészséges, mert a laborpapíron csillagozva volt az érték, ami eltérésre utal. De, az urológusnak pont ez a szakmája, többször jártam urológián a vesémmel kapcsolatban, ill. gyerekkoromban felfázás miatt. Azért köszi a hozzászólást, remélem nem lesz baj.
2022. máj. 22. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!