Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az normális ha az alap pulzuso...

Az normális ha az alap pulzusom 90 körül van?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, és sokszor azt veszem észre, hogy a szívem nagyon erősen ver, már néha majdnem, hogy fáj. Ezen kívül sokszor mérek simán ülő helyzetben nyugodt állapotban 90/100 körüli pulzust. Ez normális, vagy keressek fel egy orvost?

2023. jan. 31. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Elég magas. Mennyire vagy elhízva/edzetlen? Stressz van, energiaital, kávé, cukros szarok mennyire fogynak?
2023. jan. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem megér egy vizsgálatot a dolog.
2023. jan. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Teljes nyugalmi állapotban mérd. Pl.: reggel ébredés után.
2023. jan. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem piálás utáni másnapon van hogy a nyugalmi 108-113 között van, (mondjuk én elhízott is vagyok) és kell neki egy nap hogy visszamenjen 80-90re
2023. jan. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok elhízva, 178 centi 55 kg körül vagyok. A nyugalmi állapot alatt azt értem, amikor mondjuk délután ülök a gép előtt, és például tanulok. Tehát nem edzek vagy folytatok valami mozgást éppen.

Se energiaital, se kávé, se alkohol, se cigaretta. Colat van, hogy megiszok, néha elég sokat sajnos.

2023. jan. 31. 19:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam nagyjából ugyanez a helyzet, magasság és súly terén is. Volt 10 és 4 éve is egy súlyosabb tüdőfertőzésem, utóbbi óta különösen magas. Hegymenetben van, hogy 170-180-ig felmegy, azt már azért megérzi az ember... Nekem egy pajzsmirigy ellenőrzést javasoltak ismerősök, na meg érdemes a kólával és teával is leállni és figyelni, javul-e.
2023. jan. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!