Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy 16...

Szerintetek normális, hogy 16 éves lány létemre átlagosan 90 körül van a pulzusom, és nem egyszer (jóval) 100 fölötti?

Figyelt kérdés
2014. júl. 7. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, az túl magas. Idegesít valami folyamatosan?
2014. júl. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Enyhén szólva igen. De amikor rájönnek ezek a 100 fölötti (jóval afeletti...) "rohamok", akkor amúgy okésan voltam.
2014. júl. 7. 22:48
 3/7 A kérdező kommentje:
Meg amikor nyugodt vagyok és megmérem, akkor is 90 körül van.
2014. júl. 7. 22:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nyugodt körülmények közt is ennyi a pulzusod, akkor menjél orvoshoz minél gyorsabban, mielőtt valami súlyosabb állapotba kerülsz. Lehet, hogy szervi bajod van, lehet hogy pszichiátriai.
2014. júl. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát, pszichiátriai az van sajnos :D De azért hogy 160 is legyen néha, azért az durva. :D
2014. júl. 7. 23:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen. 180-as pulzus felett én már nagyon rosszul voltam.
2014. júl. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet normális. Ha a vérnyomásod amúgy alacsony, akkor a magasabb pulzus csak szívkompenzáció. Nekem is 90-110 körül van a pulzusom, de ehhez alacsony a vérnyomásom. Az orvos pedig azt mondta, hogy így oké. nyilván ha extrém módon pumpálsz, és közben halálfélelmed van, akkor orvos, de az általad említett mérsékelten magas pulzus még nem feltétlenül kóros.

2014. júl. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!