Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A bélflóra egészsége tényleg...

A bélflóra egészsége tényleg kihat az idegrendszerre és a mentális egészségre?

Figyelt kérdés
Visszafelé: ha pl javítani akarok a hangulatomon érdemes elkezdenem probiotikumot szedni meg actimelt inni, kefirt enni?
2023. febr. 5. 21:05
 1/2 anonim ***** válasza:
30%

Ép testben ép lélek... Nem kell attól probiotikumot szedni, csak ha előtte már elpusztítottad antibiotikummal vagy pl egészségtelen életmóddal. Gyógyszerek, alkohol, energiaital/kávé, gyors kaja/zsíros kaja stb.

Inkább tisztító/méregtelenítő teát javaslok mint actimelt meg ilyen dolgokat. + zöldség és gyümölcs. :)

Én az egyetem alatt kb mindent csináltam, ami nem egészséges és a stressz miatt elég rossz állapotba volt a gyomrom is.

2023. febr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, összefügg! Mivel a bélben lévő mikrobiom (az összes gomba, baktérium stb egyvelege) kihat az idegrendszerre és az immunrendszerre. Olyan enzimeket, hormonokat és fehérjéket termelnek, amivel közvetlen kapcsolatban állnak az egész testünkkel, bizonyítottan. Bél-agy tengelynek is hívják az összefüggést. Ha kevés a jó organizmus a bélrendszeredben és több a rossz, felborul a kényes egyensúly, jönnek a nyavalyák, jönnek az emésztőszervi és egyéb panaszok, sőt idegrendszeri problémák, nagyobb a hajlam a depresszióra is stb, gyengül az egész szervezet. Szóval igen, oda-vissza működik a dolog, sok rostban és vitaminban gazdag étel, probiotikum, de kell prebiotikum is, hogy tápláld ezeket a jó baktériumokat. Savanyított káposzta, zabpehely, teljes kiőrlésű ételek, élőflórás joghurt, mind segítenek.
2023. febr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!