Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 50 év felett neked is megválto...

50 év felett neked is megváltozott a hőérzeted, te is fázósabb lettél?

Figyelt kérdés

Régen jól bírtam a hideget, manapság egyre nehezebben. Idén télen nagyon kellemetlenül érint, ha a lakásban 22-23 fok alá megy a hőmérséklet. Nappal 18-19 fokra van állítva a termosztát, dolgozó szobámban kiegészítő fűtéssel tolom fel 23-ra. Koraeste 19 órától 22-ig és ébredésre 5 órától 7-ig melegítjük fel a teljes lakást 22-23-ra.

A kinti hideget is nehezebb viselem, rétegesen, de melegebben öltözőm. Elengedhetetlen a sapka/kalap, sál vagy magas nyakú felső.

Kiráz a hideg, amikor itthon mezítláb, rövid nadrágban mászkálnak kamasz csemetéim. :-) Pedig ennyi idősen én is képes voltam ilyenekre, de negyvenes éveimben sem okozott gondot a hideg.



2023. febr. 7. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Aztán ehhez társult a hőhullám. Isteni:-(
2023. febr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokkal fázósabb vagyok, fiatalon szerettem a telet, a friss, hideg levegőt, most az utcán is nagyon fázok és a lakásban is ha 22-23 alatt van a hőmérséklet.
2023. febr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én itthon dolgozom. El nem tudnám képzelni, hogy orbáni rendelet szerinti 18 fokban melózzak. (vagy kabátban tanuljak...)
2023. febr. 7. 16:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, pedig tegnap voltam 50.
2023. febr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet egészségi állapottal is összefügg. Pl pajzsmirigy alulműködés fázósságot eredményezhet, vagy ha csökken a zsír mennyisége, akkor is jobban fázik az ember mert kevésbé szigetel. És sok hasonló dolog van még, keringés is kihat stb.
2023. máj. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!