Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nyugtató által okozott kognití...

Nyugtató által okozott kognitív funkciók romlása helyre hozható vagy maradandó?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 4 éve félre kezeltek és másfél hónapra rátettek napi 2* 0,5 mg os xanax ra ezután jelentkeztek a tüneteim ami nagy vonalakban a kognitiv funkciók romlását jelenti, abbahagytam, de a tünetek maradtak, azóta is nagyon belassult a gondolkodásom, a felfogóképességem, nehezen tanulok és alkotok mondatokat, nagyon megneheziti a mindennapjaimat, könnyebben át tudnak verni, bohócnak tudnak nézni mert sosem esnek le a dolgok így ez elkeserít, furcsa, hogy csak másfél hónapot szedtem (bár én nem akartam,de az orvos rábeszélt, hogy jobb lesz) és ez történ velem, de minden akkor kezdődőtt, ezzel tudok valamit kezdeni? elég fiatal vagyok még a 20 as éveimben járok.

2023. febr. 12. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Teljesen helre tud jönni, bár a mennyiség amit szedsz nem tudom mennyi, de ha az orvos írta akkor nem fog gondot okozni. Egyrészt az agyad tudod fejleszteni, másrészt új agyterületek is működésbe léphetnek, ha edzed a memóriás, más funkciók is fejlődni fognak. Ez lehet csak átmeneti, mert le vagy szedálva és bebeszéled magadnak hogy elbutulsz. Amúgy ilyet még nem is láttam, hogy vki gyógyszertől elbutult volna.
2023. febr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Külföldön már ismert tünet/utóhatás, hogy a benzdiazepin nyugtatók kognitív romlást is okozhatnak. Kis adag is, rövid távon is. Egyéni genetika dönti el, hogy kinek meddig tart. Néhány héttől, hónaptól, akár 3-4 évig is. Utóbbi főleg nagyobb dózist és/vagy hosszú ideig szedőknél.

Elvileg elmúlik, regenerálódik az agy, de eltart egy ideig. Lehet fejleszteni is, rejtvények, logikai játékok, nyelv, verstanulás, olvasás, stb.

2023. febr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De már nem szedem, ez 4 éve volt, azóta ilyen és igen úgy vettem észre, hogy a gondolkodást igénylő dolgok rontanak rajta, fárad az agyam és pl ami hónappal ezelőtt ment az ma már nem.
2023. febr. 12. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!