Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet szívdobogásom?

Mitől lehet szívdobogásom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 22/F


Maszturbálás után is mikor elmegyek érzem hogy erősebben bedobog a szívem vagyis a mellkasomon kb 10 másodpercig utána elmúlik.

Ha pl ülök akkor is néha érzem a szívdobogásom.

Ha tevékenykedek vagy dolgozok vagy futni vagyok akkor nincs ilyen...

Csak pl ha munka után leülök olvasni akkor is kicsit érzem a mellkasomon hogy dobog a szívem.

Voltam kardiológusnál volt ekg, terheléses ekg, ultrahang, vérvétel, pajzsmirigy vérvétel/ultrahang, mellkas röntgen de nincs semmi szervi bajom.


vérnyomásom meg a pulzusom is jó.


Mitől lehet ez? Régen sose volt ilyen vagyis pl 1-2 éve ilyen dolgok után.


2023. febr. 15. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ûdvözöllek! Ha a szivdobogàsod a kôvetkezô tûnetekkel egyûtt jàr akkor indokolt egy belgyògyàsz felkeresése; légszomj, szédûlés, mellkasi fàjdalom, àjulàs érzete.
2023. febr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nincs se légszomjam se szédülésem se fájdalmam se semmim mellette.

Ez csak van és ennyi.

Semmi más tünettel nem jár.

2023. febr. 15. 09:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! 25L vagyok és ugyanez. Én is voltam részletes kivizsgáláson és nem találtak semmit. Amiket én észrevettem:

-Van valami összefüggés a vérnyomás és az erős szívdobogás között, ha alacsony vagy lesik a vérnyomás, nornalis, hogy a szív "kompenzál" és valamivel gyorsabban ver. Nekem kifejezetten fel szokott pörögni amikor fekvésből/ülésből felállok, főleg ha félig alszok még reggel, vagy lenn van a vérnyomásom alapból.

-a testmozgás jót tesz ennek. Nem az,amikor nagyon felpörög a pulzusod, és túlhajtod magad, hanem a könnyed, rendszeres mozgás.

- nekem a covidom óta durvult el a helyzet, és a kardiológus és a háziorvos szerint is sajnos lehet köze hozzá, "valószínű idővel elmúlik" (8 hónapja tart :D )

- ha rástresszelsz, az rosszat tesz mert ördögi körbe kerülsz.

-nekem erősebb, ha kialvatlan vagyok,ha nagyon stresszelek valamin, mensi előtt és alatt (ez nálad fiúként nem releváns vszeg, de a hormonális változások a lényeg itt), vagy ha egy olyan napom volt amikor hosszú hajtós időszak után pihenőnapom volt es egész nap kb feküdtem, pihentem, valamint akkor, amikor rágyújtok , de akkor sem mindig. (Sajnos 7-8 éve cigizek)

- vannak technikák, amik segítenek kizárni a szívdobogásodra való akaratlan figyelmet. Kognitív terápia, meditáció, relaxációs tréningek segítenek amikor épp van egy ilyen rossz bedobogás, és nekem szokott segíteni, ha csakazértis elindulok a dolgomra és nem figyelek rá, egy kis idő után jobb lesz.

-a tunetek miatt rendszeres (évente vagy 2 évente) kardiológiai kivizsgálás javasolt, de gondolom ezt elmondta a doki is. Bár ez ismét lehet irreleváns, mert lehet tök máshol vagyunk az "egészséges" tartományon belül😅, nekem javasolt.

2023. febr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem Köszönöm!


Tehát a futás esetleg jó lehetne mint sport?


Érdekes amúgy ez a dolog.. Pl ha együtt a család meg megy a beszélgetés egésznap ez meg az kb nem is érzem egyszer sem...

2023. febr. 15. 11:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Biztos hogy ha jobban ráfigyelsz, jobban meg is érzed, mintha el nyugodt kiegyensúlyozott környezetben foglalod le magad. :)

Szerintem jó a futas, csak legyen rajtad pulzusmérő és utólag nézd meg hogy jó tartományban van-e, ne hajtsd túl magad, inkább enyhébb kocogasokkal kezdj. :)

2023. febr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, ha futás közben maszturbálsz, akkor nem érzel szívdobogást..? 😏


Egyébként természetes jelenség.

2023. júl. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kerékpározás a legjobb sziv problémásoknak! Egy sziv professzor azt monta, naponta 7 km kerékpározás aranyat ér!
2023. júl. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!