Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hány órányi alvástól vagytok...

Hány órányi alvástól vagytok kipihentek?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy mennyit kell aludnotok, hogy kipihentek legyetek?

Én ha nem alszom 11-12 órát, hulla vagyok egész nap (hosszútávon aludtam 8 órát, és majd megdöglöttem) és kíváncsi vagyok, hogy másoknak mi volna a tökéletes alvásmennyiség napi szinten.


2023. febr. 15. 23:05
A kérdező szavazást indított:
6 óra alvás
7 óra alvás
8 óra alvás
9 óra alvás
10 óra alvás
11 óra alvás
12 óra alvás
13+ óra alvás
62 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

12 óra napi szinten?

Nyugtass meg, hogy nem egy macska vagy..


Én átlagosan 5 órát alszom.. elvagyok vele de néha nehéz. Igazából néha a 4 is elég, de olykor sikerül 6 is. Viszont minden héten szombatról vasárnapra kialszom magam. Ott nincs ebresztőm és 10-12 óra is sikerül.

2023. febr. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem sikerült még annyit aludnom, hogy kipihenten ébredjek.
2023. febr. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
6-7nel nem szoktam tobbet. Felebredek magamtol, de igy is alig van ido mindenre
2023. febr. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
8 órát szoktam, ami nekem pihentető alvásnak számít, van hogy kevesebbet tudok s én vagy hogy többet, de ha 10-12 órát alszom akkor egész nap nem vagyok jó semmire. Például ha 11 körül kelek fel. Jobb ha reggelibe 8-9kor felkelek
2023. febr. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
7 ora kb eleg. Igazabol az a lenyeg hogy reggel 6 utan keljek.
2023. febr. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
Attól függ. ha 8 órát alszok de 6-kor kelek akkor zombi vagyok, de volt már olyan hogy reggel 7-kor feküdtem és 10-kor keltem, az a 3 óra alvás nagyon pihentető volt
2023. febr. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele, mint az előző.

Nagyon éjszakai bagoly beállítottságú vagyok, ha mondjuk alszok éjféltől hétig, akkor fáradtabb vagyok, mint ha reggel 8-tól délig aludnék.

2023. febr. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, másoknak mennyi az igénye, ami a tiéd, azzal kell együtt élned. Van olyan barátom, aki minden nap 10 órát alszik. Volt orvosnál, nincs hiánybetegsége, egyszerűen ennyi az igénye.

Én a hat órás opciót jelöltem meg, mert nincs öt órás opció. Öt óra után akkor is felkelek, ha kilenckor aludtam el este, és most képzeld el, hogy felkelsz hajnal kettőkor, mit tudsz csinálni? Semmit.

Plusz utolsónak is nagyon igaza van, nem mindegy, mikor alszol, én pl. a reggeli órákban egyáltalán nem vagyok produktív, szóval igyekszem hajnalig fennmaradni, hogy az öt órámat reggel aludjam le, este, éjszaka vagyok a legfrissebb, hajnalban, reggel meg a legkevésvé éles kés a fiókban. Még fizikailag is mélypont, irigylem azokat, akik hajnalban mennek futni, én általában este, vagy éjfélkor megyek, az a tetőpont, felkelés után reggel kilenckor futás? Inkább halnék meg. Abszolút emberfüggő, de tök jó, ha ezt te felismered magadban, hogy mennyi a természetes igényed, meg mikor vagy aktív, és ha van lehetőséged, igazítsd ahhoz a mindennapokat.

2023. febr. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igazából a 7 óra ideálisabb mint a 8. Egy alvási fázis 1,5 óra, 7 óra alatt az egészen pontosan 5 teljes. 8 óra esetén egy fázis közepén ébredsz és akkor rosszabb felkelni.
2023. febr. 16. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 NTBS ***** válasza:
8 óra lenne ideális számomra. Nem mindig jön össze.
2023. febr. 16. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!