Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem tudok időben elaludni,...

Nem tudok időben elaludni, valami jól bevált dolog valakinek?

Figyelt kérdés
Felborult az alvásrendem hajnali 3-4 óráig forgolódok a sötétben nem jön álom a szememre ha álmos is vagyok nem tudok elaludni. Reggel a felkeléssel is problémáim vannak de van egy alsós gyermekem akit iskolába kell hordanom és muszáj kelnem. Ez az alváshiány sajnos kihat a mindennapjaimra. Próbálom erős gyógyszerek nélkül helyrehozni, a különböző teák nem váltak be sajna. Valakinek valami jól bevált dolog?

2023. febr. 21. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Melatonin.
2023. febr. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Sport, ami fizikailag lefáraszt, és kikapcsolja egy kicsit a gondolatokat
2023. febr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Napközben sport (lefekvés előtt pár órával már ne), melatonin, mindfulness, autogén tréning stb.
2023. febr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Szedj egy kis ashwagandha-t. Én úgy alszom tőle, mint a bunda.
2023. febr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
42%
Olvasgass a cirkadián ritmusról, és próbád meg nem félvállról venni. Az évmilliók üllőin kovácsolódott életrend ma is ugyanolyan létszükség. Legalább amit lehet, azt tartsd be belőle, mielőtt néhány jóképű autoimun betegségben manifesztálódik a krónikusan magas kortizolszinted.
2023. febr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Régen nekem is gondom volt az alvással, aztán kipróbáltam pár dolgot és segített. Amit csináltam:

-kialakítottam egy rendszert, nem maradtam fent sokáig, kb mindig ugyan akkor feküdtem le, nálam ez 11-12 órát jelentett

-mikor lefeküdtem aludni, felvettem egy kényelmes pózt amit sokáig tudok tartani, a lényeg hogy ebben a pózban minden izmoz ellazuljon. Feküdj a bal oldaladon, az a legjobb.

-lassan vegyél nagy levegőt és lassan fújd ki, a lényeg hogy a pulzusod lelassuljon, megnyugodjál.

-végül próbáld meg kikapcsolni az agyadat, ha nem sikerül, képzeld el magadat egy nyugodt helyzetben, pl ülsz a tóparton vagy az erdőben egy fa tövében a patak mellett.


Nem szedtem semmilyen szert és jelentősen javult az alvásom. Lehet azonnal nem fog sikerülni, egy kicsit gyakorolni kell, de utána jobban alszol.

2023. márc. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!