Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fáradtság kezelése?

Fáradtság kezelése?

Figyelt kérdés

Szóval rettentően fáradt vagyok mostanság akármennyit alszom.

Kint dolgozunk külföldön és egy osztott műszakos munkarendem van, tehát reggel kell mennem dolgozni korán, aztán haza jövök és aztán este megint dolgozom 11-ig. Ezt heti 6 napban.

Valahogy nem tudok hozzá szokni ehhez, mert minden este 1-1:30-kor tudok csak lefeküdni, ezért borzasztóan fáradt vagyok hiába alszom minden délben 1 órát még, az valahogy nem olyan mint az éjszakai alvás.

Hogyan tudnék segíteni kicsit magamon hogy hozzá szokjak és ne kínlódjak minden nap munka közben?



2023. febr. 22. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én régebben olvastam egy cikket, hogy elvileg az ember 90 perces ciklusokban alszik és ha egy ilyen ciklus közepén kel fel, akkor fáradtabb lesz mintha a két ciklus között ébredne, szóval én azóta próbálok úgy aludni, hogy 90 percekben visszaszámolok nagyjából 7 és fél órát.

Lehet ez ilyen placebo-hatás és csak bebeszélem magamnak, de úgy azóta jobban alszom, viszont nem feltétlenül érzem magam kipihentebbnek, de reggel könnyebben feltudok kelni mint régebben. Első ébresztőre mindig, sőt előfordul hogy közvetlen pár perccel az ébresztő előtt.

2023. febr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az éjszakai alvással mostanában nincs bajom, meg a felkeléssel se.

(Előtte hónapokig 3-4x felkeltem éjjel ránézni az órámra mennyi van még mielőtt kelnem kell.)

Viszont amikor felkelek onnantól fáradt vagyok egészen az esti lefekvésig.

Biztosan gondolom, hogy nem valamilyen betegség vagy vitamin hiány, mert 1 hónapja volt 3 szabadnapom, akkor pihentem itthon abban a 3 napban és utána 1 hétig semmi bajom nem volt, még 5 nap folyamatos munka után is nagyon jól voltam. Viszont sajnos azóta nem igazán pihentem sajnos. :( Ami van 1 szabadnapom az pont takarítani, bevásárolni, mosni elég.

Ezért keresnék valami módszert ami erre a kis időre kisegít ami vissza van.

2023. febr. 22. 16:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyi ideig fogod még ezt csinálni?
2023. febr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még 2 hónap. Szezon melón vagyok Németországban.
2023. febr. 23. 11:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Amikor csak tudsz, aludj. És sok víz, vitamin, séta. A szabadnapodon is aludj és menj ki egy kicsit levegőre, legyen valami változatosság - zene, film, beszélgetés, vidám film, szép tájak, ...
2023. febr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
100%

Mellékvese diszfunkció. Ezek a szőlőszemnyi szervecskék a veséd tetején csücsülnek, és a szervezeted üzemanyag tartályaként, életerő tankjaiként működnek. Csapatban működnek a pajzsmirigyeddel és a többi hormontermő szerveddel. Ha kifáradnak csúnya dolgokra képesek.

3 fő csapásirány mentén tudod belesodorni magadat abba, hogy kifáradjon és kiégjen ez a tengely és ennek eredményeképpen krónikusan úgy érezd magad, mint akiből kiszipolyozták az életerőt. Nézzük, hogyan is jutottál el a “mellékvese fáradtságig”?

Az egyik a lelki-és emocionális stressz, aminek a terhei alól a legnehezebb mentesíteni magunkat, sőt, igazából nem is lehetséges a 21. századi világban, amiben élünk.

A másik fő ok a vércukor szint egyensúlytalansága, mert amikor helytelen étkezéssel felküldöd a vércukor szintedet az egekbe, akkor hirtelen le is fog esni, és ez a vércukor hullámvasút egy belső, láthatatlan stresszhelyzetet generál a szervezetedben, aminek a hatására kitaláltad melyik szervednek kell lereagálni a helyzetet extra kortizol, vagyis stresszhormon termeléssel? Igen, a mellékveséknek!

A harmadik hozzájáruló szintén láthatatlanul munkálkodik a háttérben, ez a bélrendszer egyensúlytalanságai. Hiszen ha valamilyen diszbiózis vagy krónikus fertőzés ólálkodik a bélrendszerben, az szintén belső, láthatatlan stresszként ró terhet a szervezetre, leterhelve ezzel a mellékvese tengelyt.

2023. febr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azta. Köszönöm, ez igencsak érdekes.
2023. febr. 26. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!