Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon rosszul vagyok, hogyan...

Nagyon rosszul vagyok, hogyan tudnék hányni ?

Figyelt kérdés
Migrénnel szenvedek kb. este 8 óta, olyan 10 körül kicsit szünetelt az elviselhetetlen fejfájás, akkor viszont nagyon erős hányingerem lett, többször is úgy éreztem hogy hányni fogok de semmi... Kicsit jobban lettem, már kezdtem örülni hogy elmúlt és most megint nagyon rosszul vagyok :(( Nem fogok menni sehova az biztos, csak hányni szeretnék végre... Nem merek enni vagy inni semmit mert egy falat után még rosszabbul leszek.

2023. febr. 23. 03:08
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Hánytasd magad, ha úgy érzed az segítene. Ujj ledugás a torkom, vagy igyál sós vizet. Ha sikerült hányni, igyál sima vizet, nehogy kiszáradj. Jobbulást!
2023. febr. 23. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
A klasszikus az a mutató ujj "lenyomása" a torkon.
2023. febr. 23. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, most viszonylag elviselhető lett, így már kibírom ha nem lesz rosszabb, de még lehet hogy szükség lesz rá. Sosem tudtam hogy mikor nyomjam le az ujjamat, amikor úgy érzem hogy mindjárt hányok de nem jön semmi, utána kéne vagy különben mikor ? Most például nincs hányingerem, a fejem még fáj de az sem olyan erősen. A sós víznél pedig mennyire biztos az hogy visszajön, nem lehetséges az hogy csak még rosszabbul leszek tőle, de ugyanúgy nem jön ki ? Ezért nem mertem kipróbálni még sosem, pedig már sokszor voltam hasonló helyzetben.
2023. febr. 23. 04:32
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Mikor hányingered van, akkor nyomd le az ujjad, de tök mindegy, mert maga az inger, előhozza a hányást.

Viszont hányás után pótolni kell mielőbb a folyadékot, akár kanalanként. Víz, tea, ami jól esik. Plusz: sóbevitel is kell majd, de ne pont sós vízzel. Sós keksz, ropi, sós vízben főtt krumpli, rizs, sós lágytojás, ha már tudsz enni - akár falatonként.

2023. febr. 23. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 NTBS ***** válasza:
0%
Az ujját lenyomod a torkodon.
2023. febr. 23. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Hiába sikerülne hánynod, a fejed sztem attól ugyanúgy fájna tovább.
2023. febr. 23. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os lehet, de a korábbi tapasztalatom nem ez, de ha mégis akkor az azt jelenti hogy nincs vége, még többször fogok hányni. Van 2 ilyen nagyon emlékezetes esetem, az egyik 3 évvel ezelőtti amikor hánytam utána sokkal jobban lettem, megszűnt a fejfájás is meg minden, előtte pedig nagyon sokat szenvedtem. A másik eset pedig 9 évvel ezelőtti, akkor nem számított hogy hánytam, ugyanolyan rosszul voltam és sokszor hánytam, még akkor is amikor azt hittem hogy már vége, amikor mentem le a mosdóba elmosni a tálat akkor már rosszul voltam megint és pont a mosdó felett voltam amikor jött az újabb adag. Ezt sosem felejtem el, belegondolni is nagyon rossz, azóta szerencsére nem volt ennyire erős, nagyon remélem hogy nem is lesz. Na mindegy, most az a lényeg hogy a tegnapit túléltem és most már teljesen jól vagyok :)
2023. febr. 23. 12:52
 8/10 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jobban vagy! :)

(#2 & 4-es voltam)

2023. febr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez migrén lehet.
2023. ápr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9: Nem mondod! Úgy kezdi, hogy migrénnel szenvedek...

Kell a pont, vagy mi?

2023. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!