Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért jó, sokáig élni?

Miért jó, sokáig élni?

Figyelt kérdés

Amilyen egyszerű kérdés olyan összetett is lehet.

Elfogadott társadalmi alapelv, hogy sokáig éljünk, de vajon érdemes-e, és hasznos-e egyénileg és társadalmilag?

Tudvalevően a test fokozatosan elhasználódik, a legtöbben 50-60 felett krónikus betegségekkel küzdenek. Nagyon sokan nyugdíj után otthon ülős bolti akcióleső kisnyugdíjasokká válnak akik heti körútakat tesznek a szupermarketek orvosi rendelő és kisunoka hármasságában.


Nagyon sok embernek a szex sincs már, párválasztás és minden szépség ami ezzel jár, szerelem.

Megcsúnyul a test. 20 éves magadhoz képest egy múmia nézhet vissza rád.

Kajálni sem eheted amit szeretsz mert visszaüthet, koleszterin magas vérnyomás inzulin.

Sportolni sem tudsz jószerivel rendes fizikai igénybe vétellel.

Iskolában sem jársz, ahol tanulhatsz izgalmas dolgokat. Szóval a gyerek felnevelése után kb. 40-50 év a társadalmi és saját hasznosság meredeken csökkenhet.


Tudom hogy az emberben alapvető az élni akarás és ez a hosszú életben manifesztálódik. Ezért ez a kettősség van a kérdésem mögött.


Ezzel még véletlen sem azt mondom hogy vegyük el az életünket, inkább okokat új nézőpontot keresek.



2023. febr. 25. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Az emberek általában félnek a haláltól.Ha nem így lenne,azt mondhatnák,ok,beteg vagyok,meg már hatvan éves,nézzük meg,mi van odaát,most már meghalhatok,nem félek.
2023. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Élniakarás halálfélelem kéz a kézben járnak.
2023. febr. 25. 19:59
 3/6 anonim ***** válasza:
65 eves voltam amikor kijottem a lanyom csaladjahoz USA ba. Beiratkoztam egy jazz klubba, ahol a gyermekkori klasszikus zongoratudasomat felfrissitve szwinget kezdtem jatszani, ami nagyon jo ritmusu zene. Egy onkentes klubban is reszt veszek, en oregek hazaban szoktam zongorazni, de van koztunk kutya menhelyi gondozo,a varostol tobb helyen kerteszkedunk, de a megtermelt javakat barki leszedheti, vagy besegithet. Voltunk kozos buszos kirandulason, vagy gyalogturan az Appalash osvenyen,latogatas indian fesztivalra,stb. Remek dolog a ledolgozott evek utan meg par ev ameddig reszt vehetunk ebben az eletben ami igy is nagyon erdekes.
2023. febr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
A 65 eves, (de ma mar 71) amerikai nagymama vagyok, azt nem is irtam,hogy milyen sok oromot jelent, hogy lathatom az unokaimat felnoni, reszt vehetek a sportesemenyeiken, iskolai esemenyeken, suthetek nekik tortat es olvashattam magyar nyelvu meseket, mig kisebbek voltak. Nagymamanak lenni is nagyon jo resze az eletnek.
2023. febr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Egészen más Amerikában (jól) élni, meg itt, nyugdíjaskent.


Célokat kell keresni és találni mindig minden korban, mert anélkül elég nehéz élni.

2023. febr. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha vannak unokák, akkor értük érdemes élni, különben szerintem sem. Mármint tényleg ronda az ember, fáj mindene, romlik mindene, stb.


Amúgy van, aki csak 50 éven felül szenved krónikus betegségektől és csak 50 éven felül kell diétáznia ezek miatt? 😲


Egyébként 60 körül nagyon-nagyon sokan meghalnak, a várható élettartam statisztikáját, már amennyiben hihetünk neki, a néhány matuzsálem nyomja fel. Annyit ér az a statisztika, mint az átlagfizetés. Nem tudom, ki hogy van vele, de Budapesten egy rakás ismerősöm tengődik nettó 200-250-ből és akkor hivatalosan 400 az átlag. Persze, a politikusok és a néhány jól fizető szakma felnyomja.

2023. márc. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!