Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől szédülök napok óta?

HEyoalf kérdése:

Mitől szédülök napok óta?

Figyelt kérdés

Kb egy hete kezdődött, egyik este elkapott a hányinger és elkezdtem szédülni, kb 10p alatt elmúlt. Majd rá pár napra hányinger nélkül de kisebb szédelgés kapott el a nap folyamán, hol 10-15percig, hol akár 30percre. Ez a mai napig fennáll, nem vészes, tudom végezni a dolgaimat, csak elég kellemetlen érzés. Ilyenkor nehéznek érzem a fejem kissé, aztán ha másra koncentrálok általában elmúlik. Jellemző rám hogy stresszes életet élek, de eddig a stressz fejfájásban nyilvánult meg. Napi legalàbb 3 liter vizet iszok, így feltételezem a folyadékhiány nem merül fel.

Mi lehet az oka? Vitaminhiány, vagy a stressz? Esetleg egy vérvételre menjek el?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. febr. 27. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a háziorvoshoz. Ő nagy valószínűséggel kérni fog egy vérkép vizsgálatot, illetve befog utalni neurológiára. Ott pedig képalkotó vizsgálatot fognak végezni. Ez nem azt jelenti, hogy a legrosszabbra kell gondolni, ez egy bevett, úgymond rutin eljárás, hisz így a leggyorsabb az esetleges probléma felderítése, de általánosabban a szervi probléma kizárása.
2023. febr. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amit az első ír az a legkézenfekvőbb megoldás,legalább az agyi és szervi problémákat kizárják,ami jelen esetben sokat segítene.

..viszont a stressz hosszútávon nagyon megvisel,tapasztalatból írom.Ha úgy érzed ez okozza a panaszaidat,erre is van megoldás de azt kellene kitalálni hogy mi a fő oka annak hogy idegeskedsz.

Ezen felül még számos oka lehet igazából, ha tudsz mérj vérnyomást és vércukrot magadnak hogy ezeket is ki tudd zárni,mert ezek lesznek az első kérdések amiket az orvos feltesz.

2023. febr. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha minden rendben és nem találtak semmi különöset, okozhat szédülést a túlzott monitor, telefon előtt töltött idő is. Illetve a helytelen testtartás, főleg a nyaki-geric tájékon ha az agy nem jut megfelelően vérhez. Persze ez csak tipp
2023. febr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző voltam. Még annyit hozzátennék, hogy nekem pl a tükröződő telefon is okoz szédülést. Megfelelő beállítással valamennyire kiküszöbölhető. De ugyanez vonatkozik pl a laptopokra is
2023. febr. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xp ali ***** válasza:
Banális dolog is lehet. De komoly is. A banális valószínű, érdemes kicsit kutakodni. Megnyugszol vagy meglesz az oka és tudják időben kezelni.
2023. ápr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!