Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kevés alvást lehet segíteni...

Kevés alvást lehet segíteni ezzel? több lenn

Figyelt kérdés
Tehát én hétköznaponként kevesebbet alszok mint hétvégén, mert dolgozok és korán kelek (fél hatkor hétfőtől péntekig). Lefeküdni kb 23:00 körül szoktam, tehát soha nincs meg a 8 óra alvás, arról nem is beszélve, hogy elalvás előtt sokat forgolódok még, tehát az alvási idő még kevesebb. Rendesen aludni, egy jó kiadósat csak hétvégén szoktam, tehát péntek és szombat este, ekkor alszok akár 10 órát is. Ebből is jön a kérdés: ezzel a két napi kiadós alvással be lehet hozni a hétköznapi kevés alvást? Mármint tisztára ki leszek pihenve a hétvégi alvástól, és semmi maradandó fáradtság akármi nem marad a hétköznapi alvatlanságból?

2023. márc. 4. 11:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem, vagy legfeljebb 1 napra leszel pihentebb.

Nem minden az össz óraszám. Újabban az a mondás, hogy ahány óra mínuszod van, annyi darab éjszakai jó alvás (értsd: elegendő hosszú is) szükségeltetik utána, hogy behozd a hátrányt. Tehát, ha péntekig összeszedsz -5 órát, ahhoz 5 nap kéne utána mind 7-8 órával, 2 db éjjel sosem lesz elég.

2023. márc. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!