Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi az oka annak hogy állandóan...

Mi az oka annak hogy állandóan izzadok? Mit tudok tenni ez ellen mert nagyon zavaró

Figyelt kérdés
Használok stiftet, dezodort, de így is!:(
2023. márc. 14. 08:24
 1/3 Kólauborkával ***** válasza:
45%

Ez sajnos nem a gyk kereti között lefolytatható “vizsgálat”.

Ez függ nagyon a táplálkozástól és a saját testedtől. Ezt legfeljebb orvosi és táplálkozás szakértő segítségével lehetne talán megoldani.

De léteznek csak szimplán izzadós emberek is.

Illetve ha nem vagy sportos, akkor talán az segítene, ha elkezdenéd, ugye átszoktatod magad más terheltségre és akkor talán izzadni is később kezdesz.

2023. márc. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A rendszeres testmozgás azért megvan, minden nap sétálok, van hogy megvan a 10000 lépés. Ez mellett a tesiórák a suliban, plusz hetente 2x járok is edzésre, nem vagyok kövér 17-es testtömegindexszel, szóval kizárt hogy azért mert kövér lennék. Azonban nem eszek keveset, de nem is zabálok.

Lehet a gyorsabb anyagcsere miatt esetleg, így tippre?

2023. márc. 14. 08:35
 3/3 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom, mennyire lesz hasznos a válaszom, de glutén- és tejérzékeny vagyok, amit vérteszt mutatott ki.

Ha pár napig nem tartom be, sokkal jobban izzadok, annyira, hogy mire besétálok az irodába, már folt van a pólómon.

Ezen kívül a savasabb, magasabb hisztamin tartalmú ételek is sokat rontanak a helyzeten.

Vékony vagyok, sportos elég gyorsan anyagcserével.

Nyilván ezt nem a GYK-n fogjuk tutira megmondani neked, a táplálkozáshoz köthető okokat is lehet, hogy ki kéne zárni.

2023. márc. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!