Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Antibiotikumot aknére be...

Antibiotikumot aknére be lehet venni este is? (Doxycyclin) Szedte valaki már?

Figyelt kérdés
2023. márc. 18. 22:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Régen szedtem elfedte őket, de most újra szedném. Mert van még itthon, csak annyi, hogy holnap vegyem be vagy most is belehet? Hegek maradtak csak utána.
2023. márc. 18. 22:35
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ebből napi 3 kellene .
2023. márc. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Antibiotikumot kizárólag teljesen beszedve szabad szedni. Tehát maradt pár szem egy nagy hiba, a következő pedig az lenne ha elkezdenéd úgy szedni hogy nincs a kezedben a szükséges teljes adag. Egy rakás fajta antibiotikum is hiánycikk, egyáltalán nem biztos, hogy sikerülni fog beszerezni.
2023. márc. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyi, hogy inkabb orvossal irass normalis adagot :)

Semmi ertelme nem lesz, ha nem csinalod vegig a kurat, mert annyi nem maradt.

2023. márc. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2-es szedj napi 3 adagot te, kajak ennyire gyökér vagy? Aknéről van szó, nem lyme kórról vagy valami szarságról, két naponta 1db-ot kell szednem. Főleg, hogy egy nagyon erős gyógyszer.


3/4-es. Tudom nincs sok értelme, de felíratom megint az orvossal, ha elfogy, szóval, ettől nem kell férni.


Ez nem olyan antibiotikum kúra mint a többi, ha kimarad egy, akkor sincs baj. Nem valami fertőzés vagy bármi ilyen.

2023. márc. 18. 23:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#2-es: A Doxycyclin (széles sprektumú antibiotikum) előírt adagja - ha az orvos másképp nem rendeli: első nap 2x1, utána naponta 1 kapszula. Számtalanszor alkalmaztuk, szóval fejből tudom az adagolást. Nem jellemző a napi 3x adag.


"Antibiotikumot aknére be lehet venni este is? (Doxycyclin) Szedte valaki már?"

Speciel aknére még nem hallottam, hogy alkalmazták volna, de be lehet szedni este is. Csak mindig azonos időpontban kell, azt a napi egyet szedni.

Tényleg felírja neked a doki, csak így, hogy Doxycyclint szeretnél, és kész? Bőrgyógyász javasolta?

2023. márc. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Bőrgyógyász írta fel nekem, két naponta egyet, plusz volt 2 krém, az egyik egy antibiotikumos, a másik meg az akneroxid.


Ezt kaptam, betegtájékoztatóban, írnak róla, hogy középszintű akné kezelésére is jó, mert csökkenti a gyulladást.

2023. márc. 19. 01:04
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te nagyon ostoba!

Hogy lenne mindegy, hogy kimarad vagy sem?

A Doxycyclin baktériumokat pusztít. Azért kaptad, mert a bőrgyulladásodat vélhetőleg baktériumok okozták. Ha most felibe-harmadába szeded, akkor pont ugyanúgy nem lesz hatékony, mintha bármilyen más antibiotikumos kúránál csinálnád ezt. A baktériumok nem pusztulnak el kellő számban, újra szaporodnak, és van esély, hogy rezisztensek lesznek erre az antibiotikumra.

Úgyhogy irány az orvos, mondja meg ő, hogy mit, mennyit és meddig kell most szedned. Azt mondhatod neki, hogy maradt X db az előző csomagból. Ha az elég a kúrához, akkor nyilván nem ír fel, ill. nem kell kiváltanod, ha mégis felírja.

2023. márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hahoj válasza:

Akne? Az pattanás, szőrtüsző gyulladás magyarul. A baktérium nem ok hanem okozat, táptalajon szaporodik fel. Az antibiotikum kiöli azokat a baktériumokat amire az emberek szüksége van.

A patanásokat elsősorban D-vitaminhiány okozza az A-vitamint kerülni kell és az retinol tartalmú élelmiszereket.

2023. márc. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!