Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ájulás érzés naponta többször,...

Ájulás érzés naponta többször, mitől lehet?

Figyelt kérdés

El fogok menni orvoshoz, szeretném kivizsgáltatni, de azért felteszem itt is a kérdésem, hátha valaki jár(t) hasonló cipőben.


1 éve észrevettem, hogyha felmegy a pulzusom (pl. hétköznapi, nem megterhelő edzés során), akkor zubogni kezd a fejem, néha elsötétül a kép a perifériám körül.

Ezt még betudtam annak, hogy talán veszíthettem a fittségemből és amúgy is alacsony a vérnyomásom.


Ez az egyik.


A másik pedig 2 hete kezdődött, amikor beszélgetésbe elegyedtem egy ismeretlen emberrel, dumálunk, dumálunk, egyszercsak éreztem, hogy el fogok ájulni, zúgott a fülem, képszakadás, bumm. A földön fekve keltem fel, fejre estem, vérzett is a fejem, de csak zúzódás, horzsolás lett rajtam. Nem hívtak mentőt. (+Kiküldetésben voltam még 3 napig, nem is tudtam volna hazautazni csak úgy)

Ezután 2-3 napig iszonyat mód fájt a fejem, de betudtam a fejre érkezésnek.


Hazafelé úton hirtelen megint rosszul lettem, felment spontán a pulzusom, szó szerint küzdöttem azért, hogy ne ájuljak el.

Itthon vagyok már több mint 1 hete, de néha rám jön az az érzés, mint mielőtt érezném az ájulás előjeleit. Vagyis nincs még fülcsengés, nincs sötétedés, de émelyegni kezdek, és érzem, bármikor jöhet a következő lépcső, a zúgás és az elszédülés.

Persze nem jön, de nagyon ijesztő, mert nyilvános helyeken, vagy valakivel beszélgetés közben érzem ezt, tök spontán, napszaktól és testelyzettől (állva ülve fekve) függetlenül.


Google természetesen egyből agydaganatot ad ki, hát mi mást, de érdekelne, van-e itt olyan, aki járt már így?

Lassan már nem merek utcára menni, az autót 2 hete nem vezetem, nehogy akkor legyek rosszul.


2023. márc. 23. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

De miért nem mész el orvoshoz? Mire vársz konkrétan?


Kiküldetés vagy sem, felelőtlenség volt akkor nem mentőt hívni. Nem csak az ájulás miatt, de az esés következtében is érhet olyan sérülés, ami később akár halálhoz is vezethet. Nem, nem riogatlak és ez nem vicc. Nem 1 olyan eset volt, hogy egy biciklist fellökött az autó, ragaszkodott ahhoz hogy nem kell mentő, 2 napra rá meg meghalt, mert vérzés lépett fel neki a koponyaüregben. Az autós meg ment a börtönbe. Ezért alapszabály, hogy bárkit is elsodorsz és bármennyire is azt mondja jól van, mentőt kell hívni, vigyék be, vizsgálják meg és mindenki nyugodtabban alszik.


Na de visszatérve a te esetedre, számtalan dolog okozhatja, az ájulás nem betegség pusztán egy tünet. A legbanálisabb okoktól kezdve pszichoszomatikus betegségekig, fül-orr-gégészeti, kardiológiai, neurológiai okai is lehetnek. Mindenképpen sürgős kivizsgálás szükséges, pláne hogy nem egyszeri esetről van szó.


Az hogy neked konkrétan mi a bajod, azt senki nem fogja itt ezen az oldalon leírni. Azt megtudhatod hogy A-nak elmozdultak a kristályok a fülében és azért szédült, B-nek meg magas volt a vérnyomása, de ettől nem leszel előrébb.

2023. márc. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Szabály, hogy MINDEN fejet ért trauma szakorvosi kivizsgálást igényel!!

Saját példa, barátnőm beverte a fejét az asztalba, nem ájult el, de utána hányingere volt és szédült. Bementünk a sürgősségire, röntgen, ct, nem találtak semmit és hazajöttünk. Nem akart bemenni, de én eldöntöttem helyette :)


Az egyes leírta, nem ismétlem meg, de a háziorvosod be fog utalni neurológiára, mert ezt a legfontosabb kizárni. Első lépés ct vagy mri, ha negatív, akkor mehetsz tovább nem neurológiai kivizsgálásra.

2023. márc. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Menni fogok orvoshoz, írtam is. Csak jelenleg még vizsgáim vannak, de úgyis útba esik más miatt a háziorvos.


Tudom, hogy fejsérülésnél alap a mentő. Én is hívtam már másnak, pedig nem volt a fején külsérelmi nyom, de mondta a sérült, hogy lefejelt egy faágat bringázás közben...


Csak akkor elmondom mi történt az én szemszögemből: amikor feleszméltem, először azt hittem az ágyamban fekszek és álmodok. Akkor tisztult naaaagyon lassan, hogy betonon vagyok. Nem is éreztem először a fájdalmat sem.

Zavarodott voltam, fel alig fogtam fel, mi történt, csak annyit motyogtam, "jól vagyok, jól vagyok, persze, semmi bajom, nem történt semmi".

Elhiszitek, hogy ilyenkor nem nekem kellene gondolkodnom, aki elsősegélyt nyújt? Neki kellett volna tudnia, hogy akármit hebegek-habogok neki, vissza kell tartania és mentőt hívni.


Csak sajnos nekem is másnap jutottak eszembe a dolgok rendesen.

Pár nappal később meg már úgy voltam vele, hogy hát most már megette a fene, ha bemegyek a kórházba, hogy X napja elestem, kiröhögnek.

Csakhát ez a szédülés ami megjelent nálam, ez most a fura.

(Bár lekopogom, mintha a kérdés kiírása óta már egyre ritkábban fordulna elő. Ettől függetlenül egyeztetek a dokimmal)

2023. márc. 24. 21:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi újság Veled?
2023. jún. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Midnen negatív.


Amúgy szép fokozatosan elmúlt.

2023. jún. 11. 00:08
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Örülök, vigyázz Magadra!
2023. jún. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. jún. 12. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!