Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egészségesebb leszek ha csak...

Egészségesebb leszek ha csak akkor fürdök amikor enyhén megterhelőbb mozgást végeztem, max 3 naponta?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, és szeretnék minél inkább öko életet élni.

Már rég belekezedtem ebbe csak akkor még nem tudatosan. Minden a gyógyszer ellenességgel kezdődött már sokkal fiatalabb koromban. Alapból is a természet gyógyászatot kutattam. Igyekeztem megoldást találni mindenre gyógyszerek helyett. Alap gondolkodásmód volt szintén nem tudatosan hanem LOGIKUSAN vittem végig, hogy a szervezetet támadó baktérium, vírusokra nem egy atombombát kell dobni (anti gyógyszer) hanem magát a szervezetet kell felerősíteni. Valójában a háború is és az élet is ilyen. Az ellenséges területre az oroszok sem dobnak atombombát, helyette mégerősebb fegyverekkel látják el seregeiket.

Már nagyon rég nem használok tusfürdőt, helyette Dove krémszappant használok (nem folyékony) ami hidratál, ápolja a testet, gyengéden tisztít, és már nagyon nagyon régi technológián alapuló szappan. (eredetileg a 2.világháborúban osztogatták a katonáknak égési sérülésekre.)

Mostanában elkezdtem ritkábban fürdeni, ám nem hagyom, hogy kritikusan megbüdösödjek, pusztán 1, max 2 napot kihagyok ha épp csak otthon fekszem, nem csinálok semmit.

Ha dolgozom, de hihetetlen laza a meló, akkor csak másnap fürdök.


Az egészben az a cél, hogy a szervezetet minél inkább kevesebb vegyszer érje, és a szervezet meg tudja védeni magát a külső behatolásoktól. (noha a Dove képes úgy tisztítani, hogy nem távolítja el teljesen a felületi zsírokat ami védi a bőrt a kiszáradástól, baktériumoktól.)



2023. márc. 29. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Biztosan. Amúgy készíthetnél is szappant magadnak, lukréciakencéi oldalon voltak receptek. Az talán méginkább öko.
2023. márc. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bio, meg kímélő a Dove, az hát:


[link]


Mesterséges illatanyag, titán-dioxid, BHT. Bőrszárító pálmaolaj-származék továbbá.


Ha szeretsz ápolatlan lenni, hajrá, ne fürödjél. Jön a nyár, hajrá.


Gondolom margarint sem eszel, ahogyan egyetlen pálmazsírt tartalmazó élelmiszert sem, húsokból is csak házi gmo mentest, készítményeken megnézed van-e bennük nátrium-nitrit, nátrium glutamát, stb. stb. Kerülöd a cukor minden formáját ahogyan a nyers tejet is, tojást csak ellenőrzött helyről, de csak módjával mert ugye a koleszterin...


Lehetne sorolni. Nem támadás, de ne a higiénián kezdd már a bio-életet...

2023. márc. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amúgy van szélsőségesen öko ismerősöm, aki a zuhanyzásnál használt vizet újra is hasznosítja. WC lehúzásra stb-re. No azért alomszéket nem használ, de tudom, hogy sokan használnak. Na meg természetesen ruhát nem vesz, pláne újat. Más dolgokat is inkább használtan.
2023. márc. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak ne legyél büdös, mert azzal másokat is zavarsz. 😉
2023. márc. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. A saját szagod nem érzed olyan intenzíven mint ahogy más fogja érezni.

2. Az nem fordult meg a fejedben hogy szappan nélkül is le tudsz tudolni? Ezt akkor is érdemes megtenni ha nem mész társaságba, csak a jó közérzet kedvéért.

3. A háború nem ilyen. Nagyon ki tekert a logikát itt.

4. Ha nem mész társaságba és nem érzed fizikailag kényelmetlenül magad emiatt ám ne fürödj. Ettől viszont nem leszel egészségesebb.

5. Tudtad, hogy az ilyen Greta Tumberg féle arcokat nagyjából olyan arcok finanszírozzák akik közt akadnak akik csakis Evian-ban (!) fürfenek. Abból is csak a 0.5L-es kiszerelésűben. Mert megtehetik. Ők nem akarnak öko életét élni, csak propagálják. Vicces, nem?

2023. ápr. 2. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!