Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetséges, hogy azért fáj a...

Lehetséges, hogy azért fáj a torkom, mert tesin 12percet futottunk és végig a számon kapkodtam a levegőt?

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 21:25
 1/6 A kérdező kommentje:

tornaterembe futottunk. tehát nem kint a hideg levegőn.


pár nap és elmúlik ugye? nem leszek beteg? :s

2010. okt. 7. 21:27
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért.
2010. okt. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
futástól nem kapsz torokfájást. nem ittál utána hirtelen?
2010. okt. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Közvetve igen. Vagyis a sok levegő kiszárította a nyálkahártyádat, ahol így könnyebben befurakodtak a vírusok vagy a szájban (is) mindig lévő bacik valamelyike. Emellett feltételezem a Cooper-teszt megterhelő volt neked, ami legyengíthetett.

Megoldás:

Pihenj, aludj sokat.

Igyál sokat, egyél mézet, stb.

Tantum Verde pasztilla vagy ilyesmi használ és elég is reméljük.

2010. okt. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ettől nem kéne, hogy fájjon. Én 10 km-eket futok télen is kinn, fagyban hóban, sárban, mégsincs ez. Én biztos edzettebb vagyok ezen a téren, de egy ilyen kis tornatermi futás nem okozhat nálad se megfázást. Illetve egy esetben okoz, ha bepánikolsz, és elkezded hinni, hogy ettől bajod lesz. Akkor lehet. Az ilyen problémáknak túlnyomórészt lelki oka van. Félsz, fáradt vagy, eleged van, ettől legyengül átmenetileg az immunrendszered, és a mindig mindenütt jelenlevő kórokozók ilyenkor könnyebben tudnak terjedni. Hogy meddig tart? Ezt innen nem lehet tudni. Valószínűleg nem komoly, és csak pár nap. Addig pihenj, és fogyassz több C-vitamint (citrom), meg meleg teát stb.
2010. okt. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
rendben. köszi a válaszokat. akkor pihenek sokat, és csinálok meleg teát :D
2010. okt. 7. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!