Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon durva székrekedésem...

Nagyon durva székrekedésem van.. kéne valami ami meghajt (nem baj ha drasztikus mert WC közelben leszek)?

Figyelt kérdés

3 napja nem voltam nagy WCn , kéne valami ami jól kipucol.

Nem baj ha fosok tőle, szerintem ramfér , mert van minek kijonnie.


5 kor ittam egy erős szennalevél teát.. most kezdett el csikarni és fájni a hasam, lehetséges hogy a teától?

Mennyire fog megfosatni, vagy ismertek durvább módszert?


Barátnőm kicsit aggódik , mert szerinte egész este a WCn fogok ülni és fosni fogok :(



2023. ápr. 5. 22:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Én ismerek. Ha amúgy rendben vagy, akkor szűztea. Konkrét tea inkább, mint kapszula. Engem úgy meghajtott, hogy egy pukitól kicsúszott valamennyi széklet, pedig akkoriban nagyon nehéz volt minden alkalom.


A keserűvíz is rendesen meghajt, de az a vizet is kihajtja belőled és attól többször mész, illetve attól kénes szagú lesz minden, ami a fenekedből kijön.


A teától vagy ilyen állapotban most, szerintem is. Ha képes vagy inni, akkor igyál sokat.

2023. ápr. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Ha már megvan a székrekedés, a szájon át szedhetők irtó kellemetlen hasfájást tudnak csinálni. A Laevolac is jó, de attól is begörcsölhet a hasad.

Hatásos még a mezei glicerin kúp vagy a pezsgőkup, oldalt fekve, minél tovább benntartva.

2023. ápr. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
kevesebb rostot kell enni, mostantól valami pépes kaját kell enned
2023. ápr. 6. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Egyél meg egy evőkanál olívaolajat és igyál rá egy nagy pohár meleg vizet/teát, de kalkuláld bele, hogy 0,5-1-2-3... óra múlva menned kell vécére.


Ha mégse jönne össze, 12 óra múlva ismételd meg a folyamatot.

2023. ápr. 6. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
Zsíros-olajos cuccok és a meleg folyadék amúgy elég hatásos, csaxólok.
2023. ápr. 6. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
Bélmosásra használt PEG-oldat tuti nyerő. Enyhébb változata a keserűsó (MgSO4).
2023. ápr. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 NTBS ***** válasza:
0%
Olaj, vastagon kent zsíros kenyér.
2023. ápr. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

A lelkemet is kifostam az éjjel de legalább megoldódott a probléma :))

2023. ápr. 6. 07:18
 9/11 anonim ***** válasza:
És melyik vált be? :)
2023. ápr. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
34%
Szennalevél tea vált be, jó erősen 4 filtert kiáztatva.. lehet sok volt a 4 filter mert nagyon morgott a hasam és nagyon erős hasmenésem volt
2023. ápr. 7. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!