Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet velem, nagy lehet a baj?

Mi lehet velem, nagy lehet a baj?

Figyelt kérdés

IBS-em van, ès SIBO-t is àllapítottak meg nálam, illetve helicobactert is, anno. Ezekre kaptam akkor antibiotikumot. Lassan 2 hete tartó szèkrekedèsem van, 3-4 naponta, ha eltudok menni wc-re, de egyre rosszabb, mert most màr dulcosoft-ot is vettem be, illetve egy vègbèlkúpot, tegnap tudtam valamennyit wc-ni, de közel sem tisztultam ki, érzem, ès előtte 3 napig nem voltam, ès azèrt ettem, bőven. Ma újra vettem be dulcosoft-ot, de 24-72 óra hatóidőt ír, de egyszerűen nem èrzek semmit. Sokat iszom, sok rostot fogyasztok, és igazából az a szèklet ami volt nem is volt olyan kemény, hanem inkább mintha az izommal lenne valami, vagy nem tudom, hogy nem tudom kinyomni, de inger sincsen..:( Ami nagyon nyugtalanít, ha mègis tudok valamennyit wc-zni, kb. mindenhol fàj utàna a hasam, illetve egy jó ideje màr a derekam is, az főként a hasmenéses időszakokban. .. Nem tudom, hogy most az emésztési gondjaim miatt nem tudok wc-zni, vagy ez màr valami idegrendszeri dolog (is) lenne? Azt is megfigyeltem, hogy mintha a ciklusom is befolyásolnà a dolgot, mert a legutóbbi menzimnèl meg brutàlis hasmenésem volt, nagyon nehèzkesen akar mostanában megjönni, múltkor egy hètig volt csak èppen rózsaszín a wc papír, aztàn màsnap semmi ès így ment majdnem 1 hètig. Ma reggel megint úgy tűnt, hogy meg fog jönni, pedig mèg majdnem 1 hèt lenne addig, nem tudom, lehet-e emiatt szèkrekedèsem. Egyèbként, a szèkletem sem normàlisy inkàbb laza, sàrgàs, ès zsírosnak is tűnik

Megyek a háziorvosomhoz, csak gondoltam, megkèrdezem itt is.

Köszönöm, előre is!


2023. ápr. 24. 19:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy időnként fáj a hasam, mintha kellene wc-re mennem, de aztàn semmi...:/
2023. ápr. 24. 19:26
 2/4 anonim ***** válasza:
Én tavaly covidos voltam és (valszeg) annak a szövődményeként mindenféle bélproblémáim lettek, tej, tojás, szója, mustárérzékenység s azon kívül még mindig nem múlnak a tüneteim, de legalább nem rosszabbak. Volt egy hónap hogy nem bírtam székelni és pont ugyan az az érzés volt mint neked, azt gondoltam hogy valami probléma van az izmaimmal, elkezdtem naponta enni rostosokat, rengeteg vizet ittam, kúpot is használtam (ami nem használt mert csak ingerem lett tőle) és volt hogy tejpor evéssel hasmenést okoztam magamnak direkt, azután egyszer csak elmúlt. Segíteni ezzel nem tudok, de megosztottam a tapasztalatom. Nekem is (erősebb) hasmenésem szokott lenni menstruációnál
2023. ápr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Óh, nagyon sajnálom..:( Megkèrdezhetem, hogy ezek teszttel derültek ki, gondolom? Nekem ismert laktóèrzèkenysègem van, ami a SIBO-nàl derült ki, és màr èn is ettem tejterméket is, hátha attól lesz valami, de semmi.:/ Èn is voltam covidos, februárban volt 1 ève, de èn arra nem emlékszem, hogy kifejezetten az emésztésemet èrintette volna, inkább a légutakra ment rà, de ki tudja...

Köszönöm, hogy leírtad, picit megnyugodtam azért!

2023. ápr. 24. 19:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy derült ki hogy 2 hónap után októberben észrevettem nem birom a tejet, a tüneteim folyamatosan voltak nem csak közvetlen tej evés után, egy-két hónapig majdnem tünet mentes voltam csupán hasmenéssel, azután januárban megint hasi fájdalmaim lettek és majdnem százezer forint után (gasztrósok, ételallergia tesztek) kiderült a többi is. Ha amúgy még akarsz beszélni ebben kapcsolatban valamiről írj privátban
2023. ápr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!