Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Futás közben ez kijön?

Futás közben ez kijön?

Figyelt kérdés
Ha valakinek van baja a szívével pl ritmuszavar vagy valami billentyű hiba vagy ilyesmi az futás közben érződik vagyis elkezd futni és nem tud vagy nagyon kapkod a levegőért vagy milyen tünetek jönnek elő ha baj van a szívével?
2023. máj. 8. 19:52
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
5 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Ha valakinek szívproblémái vannak, akkor futás közben bizonyos tünetek jelentkezhetnek. A leggyakoribb tünetek a következők:


- Szapora pulzus: A szívverés gyorsulása a futás során teljesen normális, de ha valakinek szívproblémái vannak, akkor még gyorsabb pulzus jelentkezhet, ami légszomjhoz és gyengeséghez vezethet.


- Szívritmuszavar: Az ingerületvezetési zavarok miatt a szív ritmusa akadozhat, ami a futás során fokozott szédülést, szívdobogást, mellkasi fájdalmat és légszomjat okozhat.


- Mellkasi fájdalom: A szívproblémák egyik leggyakoribb tünete a mellkasi fájdalom, amely lehet égő, szorító vagy nyomó jellegű. Ha valaki futás közben ilyen tüneteket tapasztal, azonnal fel kell hagynia a futással, és orvoshoz kell fordulnia.


- Légszomj: A szívproblémák miatt a tüdőbe jutó oxigén mennyisége csökkenhet, ami légszomjhoz vezethet.


Ha valaki futás közben bármilyen szívproblémára gyanakszik, azonnal fel kell hagynia a futással, és orvoshoz kell fordulnia. Az időben elkezdett kezelés nagyon fontos, hogy megelőzzük a súlyos szövődményeket és a nagyobb egészségügyi problémákat.

2023. máj. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A magas pulzus mit jelent? nekem 175-180 ig felmegy ha kicsit gyorsabban futok... 1 km kb 5:30 perc alatt van meg. Most kezdtem a futást. 26 éves 175 cm 72 kg vagyok nem cigizek.

Akkor nekem szapora a pulzusom?

2023. máj. 8. 20:14
 3/7 A kérdező kommentje:
De légszomjam se gyengeség nem jelentkezik közben simán lefutom az 5 km-ert.
2023. máj. 8. 20:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az normális ha felmegy a pulzusod, ha utána pár perc pihenés után normalizálódik.
2023. máj. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát felmegy igen. Utána kell egy kis ido mire kb 80 lesz.. Aztan kevesebb. Nem egybol all vissza nekem. Az baj?
2023. máj. 8. 21:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért hülyeség amit az első írt, mert egy edzetlen 30 éves attól is észleli kb mindet ha pihenő nelkul felmegy az 5. Emeletre. Ettől még nem lesz szívbeteg.


A ritmuszavar az egyetlen ami nem normális ha jelentkezik. Ha nagyon aggódsz menj el szív UH ra, magnézik a koszoruerek állapotát, ha beteg volnál már ott lenne jele. Utána ha a doki gyanakszik, akkor elkuld terheleses vizsgálatra.


Mikor elkezdtem futni 240 méter után alig kaptam levegőt, idővel ha edzodsz már nem lesz probléma és nem pörög fel úgy a szíved se.

2023. máj. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minél edzetlenebb vagy annál lassabban is áll vissza a nyugalmi pulzus, van akinek 1 ora is. Plusz ha rastresszelsz, hogy miért ilyen magas a pulzusod, a tested vesz uzemmodba kapcsol és adrenalint is fog termelni, akkor meg lehet egész nap rajtad lesz ez a nyomasztó érzés. Nem kell tulgondolni a dolgokat.


Kezdetben aki nincs edzésben annak tempós sétát javasolnak 40-60 percig, pont azért, mert 200 méter futastol minden fizikai tünet jelentkezni fog a magas pulzustol, rossz levegovetel esetén szuro fájdalmak, izomfajdalom stb. Ettől még nem leszel beteg és nem kell kétségbe esni

2023. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!