Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez a pulzus jó futás közben?

Ez a pulzus jó futás közben?

Figyelt kérdés

5km-ert futok heti 3 szor. 3 hete kezdtem el futni. (Bár volt mikor kihagytam 1-1et)


26 éves Férfi vagyok 172 cm magas 70 kg.


Van egy Apple Watch series 7-es okosórám és Stravával futok. Most vettem az órát és összekapcsoltam a telóval.


Átlagnak 172 pulzust mutatott. Ez nem túl sok?


2023. márc. 12. 18:30
 1/5 A kérdező kommentje:

5:20 perc alatt futok 1 km-ert


5 km-ert 27 perc alatt futottam le.

2023. márc. 12. 18:31
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a futást úgy érdemes csinálni, hogy először felépíted a keringésedet (alacsony - 120-140-es pulzussal futsz, mondjuk fél évet), aztán vannak interval és pulzusemelő futásaid.


Keringés és tüdőkapacitás nélkül nem nagyon fogsz fejlődést elérni. Inkább fuss lassabban és majd szépen fejlődik.

2023. márc. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Rendben!


Lassabb futással kevesebb lesz a pulzus?

2023. márc. 12. 21:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Azonos terepviszonyok, fáradtság és futott idő/táv esetén elvileg igen.


De pl. szembe szélben, melegben nem. Ha kevesebbet alszol vagy nem iszol/eszel eleget az előtte lévő 12 órában akkor sem (közvetlen futás előtt 1-3 órával ne egyél).

2023. márc. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez szerintem magas pulzus
2023. márc. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!