Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől szúrhat néha a szívem...

Mitől szúrhat néha a szívem ha korábban sosem éreztem ilyet?

Figyelt kérdés

Tudom így látatlanban nehéz bármit is mondani de megkérdezem azért.

Pár napja kezdődött, hogy néha erőteljesen érzem, hogy szúr a szívem (tudom, hogy a szív maga nem fájhat de konkrétan mintha az fájna). Pár másodpercig tart de néha nagyon berezzen úgymond. Mostanra ma csak 2x szúrt bele, pár napja viszont egész nap éreztem. Korábban sosem érztem ilyesmit, ezért is ijedtem meg. Sosem volt baja a szívemnek, nem dohányzok ilyesmi. Max mostanában sok energiaitalt ittam de azt vagy 10 éve iszom és sose történt semmi, nem értem most mitől lenne más. Szóval fogalmam sincs mitől lehet, de aggódok kicsit. Mi van ha nem múlik el? Miért csak pár mp-ig tart a szúrás? Nem szorongok, nincs pánikbetegségem ami esetleg előidézné. Mindig a bal oldalamon szúr, pont mintha a szivem görcsölne be pár mp-ig. Főleg akkor volt erőteljesebb amikor pl.vizet mentem venni és cipelnem kellett, vagy áthúztam az ágyneműmet és utána. Ha csak ülök egyhelyben akkor enyhébb. Ja és nem képzelem be vagy ilyesmi, konkrétan érzem néha. 26N vagyok.



2023. máj. 10. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet most jött el az ideje:


https://www.youtube.com/watch?v=W4pwQXiFl8s


"sok energiaitalt ittam de azt vagy 10 éve iszom"


Energiaitalt szokták démonizálni keringési zavarokkal kapcsolatban.


"Nem szorongok"


Vagy csak nem vagy tudatos a szorongásaidban, félelmeidben.


Próbáld ki:

- beteszel valami semleges hangot a zenelejátszódba, pl. eső hang

- lefekszel hullapózba (keress rá jógás videókban)

- folyamatosan lazítod a testedet és figyeled a légzésedet

- ha jönnek gondolatok megfigyeled őket

- csináld ezt fél óráig egyhuzamban


Aztán privátban írd meg hogy ment.

2023. máj. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

első körben háziorvos.

amúgy milyen a munkád? sokat ülsz és görnyedsz? simán lehet gerinctől is

2023. máj. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!