Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért izzad a hátam?

Miért izzad a hátam?

Figyelt kérdés
Nagyon erősen izzad hátam, főleg a lapocka alatti területen. Percek alatt képes vagyok átizzadni a pólómat, ami nagyon zavar. A mindennapjaimat is megkeseríti. Dolgzni pl úgy járok, hogy amikor beérek, megyek is a mosdóba, törölközővel megtörlöm a hátam és új pólót veszek fel. Ezt is átizzadom a nap folyamán, de szerencsére van rajtam melós köpeny, így legalább nem látják. Munka végén ugyanúgy mosdó, áttörlöm magam, majd egy harmadik póló. És remélem, hogy hazáig kitart. Próbáltam mindent, mindenféle izzadásgátlót, szódabikarbónás vizzel átitatott kendővel is töröltem, Antisudor oldatot, csodakrémeket, de semmi. Sokkal jobban izzad, mint a hónaljam, vagy bármelyik testrészem. Próbáltam számtalan helyen utána olvasni, de a hát izzadásáról kb nem is írnak. Így nyáron különösen rossz. A többi évszakban több rétegben öltözve még úgy-ahogy elvagyok (nem csak nyáron izzad), minden réteget azért nem izzadok át.De nyáron ez nem opció sajnos. Miért izzad ennyire a hátam és mit tehetnék ellene?

2023. jún. 3. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Hiperhidrózis lehet valószínűleg. Ez lehet elsődleges, ha genetikai, öröklött hajlam, pl. Családban más is volt ilyen. Vagy másodlagos: amit vmi egészségügyi probléma okoz: legtöbbször pajzsmirigy túlműködés. Az elsődlegesre én még nem találtam valóban normális és hatékony megoldást. A másodlagos megszűnik, ha elmúlik a kiváltó ok.
2023. jún. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Ez màr valòban nem normàlis izzadàs. Meg kellene nézetned a vérnyomàsodat a cukrodat, a pajzsmirigyedet. Mindenesetre legyen nàllad mindig egy törölközô és egy vàltàs felsô ruha.
2023. jún. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a tenyeremmel, hónaljammal, talpammal vagyok így. Télen-nyáron egyaránt. Vmikor csöpög a tenyeremből a víz, hiába törölgetem, egyből vizes lesz. Szörnyű, de nem találtam még rá működő megoldást. Kis általános iskolás korom óta így vagyok vele. Minden egészségügyi dolgot néztek már, minden rendben. Elsődleges hiperhidrózist állapítottak meg. A népesség 5%-ának van kb a világon. Apu és a bátyám is így volt, de nekik a 20-30-as éveikben valahogy enyhült, aztán elmúlt.
2023. jún. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet pszichés oka is, pl. szorongás miatt, de gondolom neurológiai is.
2023. jún. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 after stroke ***** válasza:
31%
Ez bizony pajzsmirigy túlműködés,de semmi köze a genetikához. Sokkal inkább a mai nyugati típusú táplálkozáshoz, meg ahhoz a sok szar ételnek látszó tárgyhoz, amit az élelmiszeripar (IPAR!) belénk diktál. Ehhez jön még az állandósult stressz áldásos hatása, és borul a hipotalamusz-hipofízis-mellékvesetriász.
2023. jún. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
Ez nem biztos, hogy pajzsmirigy túlműködés. Ugyanilyen izzadékony vagyok és a pajzsmirigyem tökéletesen működik.
2023. jún. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!