Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Merckformin helyreteheti az...

Merckformin helyreteheti az “idegbetegséget”?

Figyelt kérdés

Inzulinrezisztens vagyok, kb 2 hónapja derült ki. Merckformin 1000et kaptam az endokrinológustól, reggel felet, este pedig egy egészet kell bevennem.

Pcos-t és enyhe pm alulműködést is megállapítottak (tsh 4,2), ezekre nem kaptam semmit.

A problémám az volt (az egyik), hogy nagyon gyakran öntött el a düh, méreg, a semmin is fel tudtam húzni magam, szinte folyamatosan ideges voltam, és nagyon sokszor kerültem szomorú, mondhatni “depis” állapotba.

A pajzsmirigyet okoltak ezért, de ilyen kicsi értéknél nem gondolom, hogy az lehetett volna a ludas.

Igazából a doki szerint ez a tsh még éppen határértéken belül van, de az ideális olyan 2 körül lenne. Ezért nem kaptam semmit rá, de többször nézetnem kell majd a pm hormonokat is.

Azt figyeltem meg, mióta szedem a Merckformint, azóta valamivel nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb vagyok. A szomorkodás ugyan ugyanúgy sokszor rámtör, de ennek magánéleti okai is vannak.

Lehet összefüggés a kettő között, lehetett a gond oka pl az ingadozó inzulinszint, vagy csak én beszélem be vajon, annyira javulni akarok?

Előre is köszönöm a válaszokat, és a tapasztalatokat!

26n



2023. jún. 4. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ir okozta vércukorszint ingadozás is lehetett az oka. Diétáznod nem kell? Az nagyon jól szabilizálja a vércukorszintet.
2023. jún. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Másképpen étkezem mint azelőtt, az biztos, igaz azt be kell valljam, hogy az orvos által előírt 160g ch diétát nem sokáig csináltam, rosszul éreztem magam mellette. :/

Kb 3x eszem egy nap, de akkor odafigyelek hogy mit, ezzel jelenleg (lekopogom) egészen jó a közérzetem, több az energiám, lassan, nagyon lassan de a fogyás is elindult, stb

2023. jún. 4. 12:55
 3/4 A kérdező kommentje:

Egyébként érdekes hogy előtte sem étkeztem annyira rosszul, soha nem fogyasztottam amolyan “hízlaló” kajákat, kicsi koromtól kezdve figyeltem az étkezésre, a családban nálunk volt már sajnos cukorbeteg, nem is 1, emiatt nagyon odafigyelünk mindannyian.

Viszont nagyon rendszertelenül étkeztem, volt hogy egész nap semmi, aztán másnap rendesen, aztán megint semmi..

2023. jún. 4. 12:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Vércukorszint ingadozás szempontból nem a 160 g a lényeg, hanem hogy mit eszel, és a rendszeresség is. A mit esetén pedig nem feltétlenül a szokásosan hizlalónak tartott ételek a rosszabbak (egy zsírosabb étel lassan fog felszívódni, egy pépesített gyümölcs gyorsabban). Szóval könnyen lehet, hogy az étkezés változása és a meckformin miatt vagy jobban,mert normalizálódott a vércukorszinted.
2023. jún. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!