Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas vérnyomással sportolás ?

Magas vérnyomással sportolás ?

Figyelt kérdés

Hétvégén derül ki, hogy magas vérnyomásom van. Eddig nem igazán éreztem semmit, sajnos hétvégén 180 fölé ment, ma voltam háziorvosnál 157/80at mértünk, kaptam gyógyszert covercard 2x 2,5/3,2mg.

Kaptam beutalót nagylabor vizsgálatra is.


Tini koromtól kezdve sportoltam, de csak súlyzózást, kardió edzést hanyagoltam, és mellette sose volt étrend (tipikus magyaros étkezés) és szépen lassan elhíztam.

Jelenleg 185 centihez 117kg vagyok.


Hogyan álljak neki a fogyásnak ? Súlyzós edzést csinálhatom továbbra is ?

Mikor kezdhetek neki ?


2023. jún. 26. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Csinálhatsz mindent, akár most is. Annyi a lényeg hogy közben fogyeld a tested. Pl ha két gyakorlst kozott 30 mp a piheno de annyi ido alatt nem allt vossza a szivveres akkor varsz meg egy kicsit.

Legkozelebb meg kerdezd meg az orvost

2023. jún. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, megakartam kérdezni, de így is késésben volt, és amint lediktálta a papírokat kiment a rendelőből, az aszisztenstől meg elfelejtettem sajnos megkérdezni.


Köszönöm a válaszod.

2023. jún. 26. 16:55
 3/3 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén, a rokonok kicsit megijesztettek, mert szerintük elég baj, hogy 27 évesen vérnyomáscsökkentőt kell szednem, és ezt életem végéig szedni kell, ez valóban így van ?
2023. jún. 26. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!