Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Égető fájdalom a mellkas bal...

Égető fájdalom a mellkas bal oldalában, a kar vonala alatt?

Figyelt kérdés

Egyre gyakoribb ez a fajta fájdalom, általában csak percekig tart, savlekötő/salvus víz enyhíti/elmulasztja, lehetséges, hogy reflux/gyomorégés?

Ahogy olvastam/hallottam a gyomorégés a mellkas középső szakaszán jelentkezne, viszont ott semmit se szoktam érezni ilyenkor, hanem inkább a bal oldalon, a kar vonalában kb félúton a hónalj és könyök között jelentkezik a bordáknál/alatt/mögött. Néha másik oldalon is, egyszere. Ez is lehet sima savasság?

25/f



2023. júl. 2. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, és nem akarlak megijeszteni, de ez akár szívroham is lehet. Van ilyen csendes formája. :(

,,Igen, létezik olyan típusa, amelynek az a jellemzője, hogy elszenvedője nem érzékeli a szívrohamra jellemző tüneteket. Leginkább atípusos tünetei vannak, (nem jellegzetes tünetek) például a mellkas környékén érzett enyhébb fájdalom, a hányinger, a hányás, a gyomorégés és a légszomj. A néma infarktus inkább gyomorrontásra, vagy az influenzára hasonlít. Ennek ellenére a csendes szívinfarktus is nagymértékű károsodást képes okozni a szívizomban, különböző ritmuszavarok alakulhatnak ki, és éppúgy veszélyeztetheti a páciens életét, mint a klasszikus formában lezajló roham. "

[link]

2023. júl. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok, tavaly augusztusban voltam kardiológián, és mindent tökéletesnek találtak, ezen kívül semmi más tünetem nincs ilyenkor (se nehézlégzés, se izzadás stb), valamint pár percen belül teljesen megszűnik. Remélhetőleg nem az, de akkor ezek után lehet mindenképp kérek időpontot a háziorvoshoz / kardiológiára.
2023. júl. 2. 17:11
 3/3 anonim válasza:
0%
Meghalsz:((
2023. júl. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!