Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen multivitamint érdemes...

Milyen multivitamint érdemes szedni nyáron?

Figyelt kérdés

Most ugye napsütés bőven van, így D vitamin nem kell már. Nincs megfázás, influenza, covid, így C vitamin sem kell. Én nem eszek több zöldséget, gyümölcsöt. Ha édesség kell nem gyümölcsevésre szokott a szervezetem, hanem mesterséges üdítőkre. Azaz kellene elvileg vitamin & ásványi anyag. Na így milyen értendkiegészítőket szedjek?


Ebbe a félévbe junius végéig Centrum Energit és Actival Maxot szedtem. Így adjatok tanácsot. Minden javaslatot megköszönök!❤



2023. júl. 5. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

"Most ugye napsütés bőven van, így D vitamin nem kell már."

És TE KONKRÈTAN napi hány órát vagy napon ruha meg fenyvédö nélkül? Ugyanis a napsütés CSAK AKKOR ér valamit, ha a börödet éri naponta több órán keresztül

2023. júl. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Atical ér valamit csak
2023. júl. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Miért pont az Activalt? A Centrum úgy hirdeti magát, hogy minden benne van a napi RDA egy tablettában. Ráadásul nem is magyar. Az miért nem jó?
2023. júl. 9. 14:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Én most nyers virágport kezdtem el szedni, mert az teljesen természetes és minden létező vitamint tartalmaz. Keress rá, elég jókat írnak róla. Jobban szeretem a természetes vitaminokat, szerintem biztos hogy jobban hasznosulnak.
2023. júl. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha az rendszertelen és valamennyire azért egyoldalú is az étkezés, akkor mindenképpen fontos a megfelelő multivitamin. A leggyakoribb hiba, hogy, tapasztalataim szerint, kevesen nézik meg a kisbetűs részeket, inkább az ár a döntő szempont, így pedig max a lelkiismeredet lehet megnyugtatni, de igazi eredmény nem várható. Szerintem azok, amiket említettél, ebbe a kategóriába tartoznak. Itt halmozottan igaz pedig, hogy az összetevők mennyisége és minősége döntő. Szerves hatóanyagok kellenek, megfelelő biohasznosulás, növényi kivonatok, kutatás mögötte, stb. Csomó cuccban még mindig ott van pl a szukralóz vagy a titán dioxid, amiket már félig betiltottak, csak közben olcsók, az előbbinek nincs mellékíze, így nehezen helyettesíthetőek. Szóval ezekre mind figyelni kell. Illetve ha rászánod a pénzt egy normális vitaminra, akkor azt mindenképpen hosszabb ideig (min pár hónap) szedjed.
2023. júl. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tévedésben vagy! Most kaptàk el Spanyolorszàgi nyaralàson a Covidot, - két jò ismerôsöm! Szerintem a legjobb, ha Centrumot szedsz, abban mindenféle vitamin van.
2023. júl. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!