Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ma strandon voltam, délután...

Ma strandon voltam, délután nagyon elkezdett fájni a fejem hazafelé már alig éltem. Ez mi lehet?

Figyelt kérdés
Kb dél körül értünk a strandra, kettő körül ettem először ( rántott sajt, saláta, sült krumpli) és megittam egy üveg Somersbyt. Utána már a fejem szétment szinte, hazafelé rettenetesen hányingerem volt, de végül nem hánytam csak ment a hasam itthon. Enni azóta sem tudok, lázam már van. Kalap nem volt rajtam de a napon nem voltam túl sokat, inkább árnyékban ültem. Mi lehet ez?

2023. júl. 16. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Napszúrás?
2023. júl. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lehet napszúrás leégés nélkül? Mert nem égett le a bőröm, nem is piros. Nem tudom
2023. júl. 16. 21:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Napszurás. Nem kell leégni.
2023. júl. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hőguta! Ebben a melegben nem is csodálom.
2023. júl. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Napszúrás.Legközelebb hord kalapot vagy baseball sapkát hogy védd a fejed nem dísznek vannak.
2023. júl. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Napszúrás. Nekem elég volt pár perc a buszmegállóban, nem égtem le, továbbra is sápadt vagyok.
2023. júl. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ilyen melegben sajnos kevesen hordanak sapkát, kalapot, pedig kellene. Föleg strandon a medencében, ahol árnyék sincs!


Nagyon sokat vizet kell inni, ettől is lehet bajod.


Bár ha lázas vagy, és hányingered, akkor az napszúrás.

Kiskoromban volt. Egy élmény volt, hogy elmentünk 6 napra a Balcsira, ebből kb 3 napot feküdtem a szobában, a család többi tagja meg kint pancsizott 🥺

2023. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Napszúrás szerintem is .

Nekem is volt már és én sem égtem le. Nekem úgy kezdődött,hogy elkezdtem remegni, nagyon fáztam aztán hasmenés, hányás majd a végén elájultam és 3 napig szinte se kép se hang. 41.2 volt a lázam. Még csak 10 éves voltam,amire emlékszem, hogy vizes lepedőbe csomagolták a testem,mert semmi sem vitte le a lázam. Azóta nem bírom a napot. Strandolni csakis úgy megyek, hogy egy fehér kalap van rajtam, be szoktam vizezni és úgy veszem fel.

2023. júl. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Napszúrás. Sok folyadék, sötét szoba, pihenés
2023. júl. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%
Így jár, akinek feltétlen kint kell döglenie délban a napon.
2023. júl. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!