Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megúsztam a napszúrást?

Megúsztam a napszúrást?

Figyelt kérdés

Ma 11-18-ig kint voltunk a parton. Végig napon voltunk, árnyék híjján. Fél óránként mentünk fürdeni, vizeztem a fejem. Nem is éreztem forrónak a fejtetőm, mert amint éreztem, hogy melegszik, egyből tettem hideg vízbe. Viszont megpirult az arcom eléggé.


Azóta (lekopogom) sincs tünet. Jó az étvágyam, sok folyadékot is ittam, nem fáj jobban a fejem, mint szokott, nincs hőemelkedés, hidegrázás, semmi.

Lehet hogy, megúsztam ? Szeretném , mert a pici fiam mellett nem szabad lebetegednem. (Rajta volt Sápi, naptej, folyadék, minden). Jelenleg most hideg vizes borogatást tettem a fejemre , hogy ne is legyen baj. Jelentkeztek volna már a tünetek, ha lenne valami ?


2023. júl. 17. 01:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Lutri. De vigyázz magadra jobban. Ha elfelejtettél sapkát vinni, akkor ez van, haza kell menni érte.
2023. júl. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Óriási felelőtlenséget követtél el. Kalap, sapka nélkül nem lehetsz reggel 10-től du. 4-ig napon. Hiába vizezed a fejed. Plusz nem csak napszúrást kaphatsz, hanem hőgutát is.


A kisgyerekeddel kapcsolatban végképp felelőtlen voltál, kicsi gyerek NEM lehet ennyit tűző napon sem sapkában, sem naptejjel rendszeresen bekenve. Egyrészt ő is leéghet naptej ide vagy oda (am. a kémiai naptejek nagyon károsak, vegyél fizikait), másrészt ő is hőgutát kaphat.


Ennyi napozás után akár napallergiát is kaphattok, aztán jól néztek ki, többet nem mehettek napra, max. kora reggel vagy késő délután-kora este.


Soha többet ne csinálj ilyet.


Am. ha napszúrást kaptál volna, már pár óra múlva jönnek a tünetek: éles fejfájás, hányinger, gyengeség.

2023. júl. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
* délelőtt 10-től
2023. júl. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!