Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Adhatok vért ha megvan a...

Adhatok vért ha megvan a mensesem?

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
NEM
2010. okt. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én is úgy tudom, hogy nem ajánlott
2010. okt. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen adhatsz, ha nem vagy vérszegény.

Véradás előtt ellenőrzik a hemoglobin szintet. ha alacsony (ami előfordulhat ha megvan a bajod) akkor mondják, hogy nem adhatsz most vért, menj máskor.

Nekem így szokott lenni, és kb. egy hét elteltével normalizálódik a helyzet, pedig vasat is szedek.

Barátnőmnek például nem szokott ilyenkor semmi gondja lenni, ő tud a nehéz napjain is vért adni.


Ha nem érzed magad gyengének és nem vagy rosszul a nehéz napokon, akkor tegyél egy próbát, ha általában megvisel a menzesz, akkor hagyd ki. Szerintem. :)

2010. okt. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehet adni. Én állandó véradó vagyok, már 5 éve folyamatosan adok vért. Többször előfordult már, hogy épp akkor menstruáltam és szóltam is a nővérnek is és a vizsgáló orvosnak is, és egyáltalán nem volt kizáró ok. Annyi, hogy ilyenkor még több folyadékot kell inni és enni előtte valami könnyű ételt. :)
2010. okt. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Én is jópárszor adtam már úgy vért, hogy éppen akkor volt menzeszem. Semmi extra. Iszol ezerrel előtte-utána, és a szervezeted pótolja a veszteséget mint a kisangyal. Próbáld ki egyszer, és ha utána vacakul vagy, akkor máskor hagyd ki azokon a napokon. Kinek ilyen, kinek olyan. Lehet, hogy Te is simán bírnád. Sok sikert! 40/n
2010. okt. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!