Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hirtelen szédülés, mitől?

Hirtelen szédülés, mitől?

Figyelt kérdés

Szerda délután óta szédelgek. Semmi nem volt, csak ültem, felálltam, megszédültem, azt hittem a szokásos kis szédülés, ami néha van felállás után, de azóta is érzem. Hol erősebb, hol enyhébb. Nem az a forgó fajta, hanem amikor úgy érzed, mintha el akarnál ájulni, amikor bizonytalanná válsz. Az elején féltem is ettől, de nem ájulok el meg nem esek el, viszont nagyon zavaró. Ilyenkor tompaságot érzek a homlokomban, olyan, mintha egy nagy súlyt raknának rá. Fejem most kicsit fáj, eddig nem fájt, meg néha émelygek, ha jobban szédülök.


Szerdán megnéztem mindent, amit itthon lehet, vérnyomás, oxigénszint és a cukor is jó volt.


Pánikbeteg vagyok és szorongok, ami mostanában enyhült, pár hónapja nem szedek gyógyszert, így gondoltam több év után újra bulizok egyet a haverokkal. Hétfő hajnalban eléggé berúgtam (de szinte egész hétvégén iszogattunk). Jött a másnaposság stb.. Ki voltam merülve már, mert kedden sem aludtam sokat, jöttek vendégek, szerdán pedig mentünk a családdal vásárolni, akkor történt ez a szédülés. Amíg kint vártam őket az egyik üzlet előtt, ültem, kijöttek, felálltam, megszédültem, ennyi volt, semmi előjele nem volt. Azóta az utóbbi 2 napban aludtam normálisan, de nem nagyon enyhült, szóval nem hiszem, hogy a kimerültség lenne...


Fekve és ülve is érzem, de szerintem leginkább hirtelen mozdulatoknál jön ki jobban.


Mi lehet a baj? Hétfőig vajon ráérek orvoshoz menni, hátha javul?



2023. aug. 18. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Iszol rendesen (alkoholmentes) folyadékot?
2023. aug. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, napi 2-2,5 litert, aminek 90%-a ásványvíz. Alkoholt nem is szoktam, csak a haverokkal ittam most hétvégén, amúgy évek óta semmi, előtte is alkalmakkor.


Most 149/96 volt a vérnyomásom, de ez az idő is elnyom, meg hirtelen felültem és egyből mértem. Szokott ilyen lenni néha, orvos mért már nagyobbat is, nem mondott semmit, tüneteket sem okozott. 2 éve voltam kardiológián, minden rendben volt. Szerdán 128/82 volt egyébként a vérnyomásom.


Fel van írva, amiket az utóbbi hónapokban mértem. Az 11 db, abból az első érték 2x érte el a 130-at és 3x a 140-et, 6x 120 és 130 között volt. A második érték 2x volt 90 felett, 3x pedig a 80 sem volt.


Jah, és 29/F.

2023. aug. 18. 17:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Mostanában a rohadt melegtől folyton előfordult velem. Ugyanez, hiába ittam sokat, elég volt az, hogy meleg van a szobában. Aztán az időjárás lehülésével megszűnt.
2023. aug. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindig is bírtam a meleget, de lehet, hogy csak eddig... Remélem velem is csak ennyi van és semmi komoly. Ha nem javul holnapig, hétfőn orvos...
2023. aug. 19. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!