Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Meg fogok halni alvás közben?

Meg fogok halni alvás közben?

Figyelt kérdés

Mostanában többször is előfordul, hogy amikor már épp az elalvás közben vagyok, akkor arra riadok fel, mintha nem kapnék levegőt. Érzem sokszor a saját szívverésemet is, és fekvő helyzetben fura, ijesztő érzés fog el belül és muszáj pozíciót változatom, hogy elmúljon. Ébren ez kb 1-2 alkalommal fordult még elő, de az elmúlt hónapokban többször is volt már elalvás előtt. De akkor több ilyen is van, míg el nem tudok aludni.

34 éves ffi vagyok.

Legutóbb 1 hónapja volt EKG-m jogsi miatt.


2023. aug. 18. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Es amúgy van levegő a szobában? Nem lehet, hogy ablakot kéne nyitni vagy valami?

Szerintem meg ne hergeld magad mert egyre inkább így fogsz ébredni. Sőt egyre rosszabb lesz. Ne pánikolj.

Érdemes 24 órás megfigyelést csinálni, raknak rád pultusmérőt/figyelőt. Szólj a haziorvosodnak ő majd elintezi.

2023. aug. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Volt már rajtam holter 3 éve, uh is akkor volt. Negatív.

Van még ez a hirtelen belső bizsergés szerű érzés is, am nagyon kellemetlen. Van levegő, nyitva az ablak.

2023. aug. 19. 00:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Alvási apnoe? Reflux? Túlsúly? Hason alvás? Stressz? Szorongás?

Ezekből van valamid?

2023. aug. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Reflux szokott lenni, tulsuly nincs, oldalt alszom, stressz, szorongás van.
2023. aug. 19. 00:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Stressz és hirtelen ébredés. Pánikreakció. Oldd a feszültséget!
2023. aug. 19. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbáltál nyugtató teát alvás előtt?
2023. aug. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pánikbeteg vagy. Keress egy jó pszichológust, különben ez elég szépen elfajulhat.
2023. aug. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És ilyen emberre NEM kell 0-24 pulzusmonitor, mert AZ 100% olyan stresszt okoz neki, mint a kvaélet.


Exem pánikveteg volt, tettek rá ilyen szart, gyakorlatilag folyamatosan kiugróan magas értéket mért, mert hergelte magát, magas-magas - és persze, hogy a stressztől jól megugrott.

2023. aug. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!