Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vérnyomáscsökkentő elhagyása/c...

Vérnyomáscsökkentő elhagyása/cseréje mellékhatás miatt ?

Figyelt kérdés

Ilyen vérnyomásra mindenképp kellene gyógyszer ? A gyógyszer nélkül 130-160/60-80 között ugrált. Most gyógyszerrel 120-140/60-80.


Sajnos nekem már a második gyógyszer is mellékhatásokat csinál, az első ace gátló volt, erős légszomjam volt tőle, most béta blokkolót szedek, de szakaszosan (vagy egész nap) fáj tőle a fejem, kicsit-közepesen szédülök, zavart a látásom néha.


Először minden más betegségre gyanakodtam, a háziorvos is, arcüreggyulladástól kezdve, a fogaim (már megcsináltattam) de ugyanúgy fenn állnak a tünetek.


Kicsit már belefáradtam, mert több rossz mellékhatása van a gyógyszereknek mióta szedem, mint a magas vérnyomásnak, a diétát meg ugyanúgy csinálom, ha sikerül leadni a felesleget, akkor elvileg rendeződik a vérnyomásom is.


Volt valaki hasonló helyzetben ? Váltottatok gyógyszert ?

Mit mondott az orvos ?


2023. aug. 27. 15:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Magas vérnyomásra valamilyet szedni kell.

Sok féle van,nem könnyű eltalálni a megfelelőt.

2023. aug. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, semmi extra tünetem nem volt, szerintem első körben elég lett volna az életmódváltás, és ha nem válik be, akkor gyógyszer. Másoknál így van...én ezt nem tudtam, és egyből elfogadtam a gyógszert, óriási hiba volt szerintem...3 hónapja olyan vagyok mint 1 zombi.
2023. aug. 27. 15:56
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

Telmisartant kellene kipróbálni.


Ami meg az életmódváltást illeti, kac kac. Akivel egy szimpla vérnyomásbeállítást nem lehet végigcsinálni, ott szkeptikus vagyok, hogy bármilyen életmódváltáshoz elég akaraterő van.

2023. aug. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kövéreknek telmisartan való a kedvező metabolikus hatásai miatt. Egyes kutatások szerint viszont bizonyos idő elteltével megnövelheti a daganatkockázatot.
2023. aug. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, akkor ha kombinálva van HCTvel.
2023. aug. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Dr. Sipahi szerint az ARB-k önmagukban 4-5 év alatt szignifikáns rákkockázatot mutattak kumulatív dózis mellett a placebóhoz vagy más típusú vérnyomáscsökkentőkhöz képest.
2023. aug. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

rögtön az első találatok, nincs kedvem többet bemásolgatni

2023. aug. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Török szerző cikke egy noname lapban. Nagyon meggyőző.
2023. aug. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha neked a PubMed noname, az a te dolgod...

De tudod mit? Te nyugodtan szedjed, én maradok az Egis perindoprilos családjánál.

2023. aug. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A pubmed csak egy adatbázis. Nem folyóirat. Mellesleg a perindopril minimum azonos mellékhatásprofillal rendelkezik, mert gyakorlatilag egyetlen lépéssel hat előbb mint az ARB.
2023. aug. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!