Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérnyomáscsökkentőnek lehet...

Vérnyomáscsökkentőnek lehet ilyen mellékhatása ?

Figyelt kérdés

1 hónapja szedek Betaloc ZOk 50mg (ebből 1 dbot reggel) és Lisonorm 10mg (ebből 1db este és 1db reggel).


Először nehéz légzéssem/légszomjam volt tőle, az már szinte 90%ban elmúlt és kb 2 hétig volt jelen erősebben, most viszont kb 1,5 hete közepes fejfájásom van, először azt hittem valamelyik fogam begyulladt, vagy az idő, front stb, ezért napi 1db fájdalomcsillapítót szedtem be (voltaren 25mg vagy flector), és nagyjából elmúlt.


De gyanakszom, hogy a vérnyomáscsökkentőtől fájhat a fejem, más tapasztalt ilyesmit ? Fájfájás mellé enyhe szédülés/zavartság is társul, de az utóbbit lehet csak bebaszélem magamnak.


A vérnyomásomat ellenőrzöm minden nap (többször is), általában 130-140/60-70-80at mérek és 65-70-80as pulzust, de néha (leginkább este közeli órákban 120/60/60-at is mérek)


Viszont nem tudom, hogy ezekkel a tünetekkel visszamenjek a háziorvosomhoz ? Mert az utóbbi hónapban kb hetente visszamentem, a nehéz légzésem miatt, és nem igazán vett komolyan, a vérnyomás naplómat se nézte meg rendesen, csak rámondta, hogy néha mérek 120as értkeket, akkor már jó, mert 120as, konkrétan ezt mondta...


Szerinte ne stresszeljek, ennyit mondott.


Korábban volt vérvétel, szívultrahang, és tüdő röntgen vizsgálatom, ezek jók voltak.


Én gondolom túl, és ez az általános eljárás magas vérnyomásos betegek kezelése közben, vagy az háziorvosom hanyag?


2023. aug. 9. 11:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Csak tudnám, miért lisonormot kapsz, mikor ugyanilyen kombináció a covercard perindoprillal...
2023. aug. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Először covercardot kaptam a háziorvostól, és később a kardiológus írt fel még lokrent, de nagyon erős légszomjam volt, a háziorvos szerint nem az okozta, de a kérésemre lecseréltük, ekkor kaptam azt amit most szedek.
2023. aug. 9. 12:12
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
50mg egyszerre BETALOK? Nem csodalom, nekem a 20mg-tol is nehezlegzesem volt meg ilyenek. 50mg-tol egyszerre...
2023. aug. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Fejfájásod is volt tőle ?
2023. aug. 9. 12:17
 5/14 anonim ***** válasza:

A Betaloc hatóanyaga a metoprolol, ehelyett még szelektívebb bisoprolol vagy nebivolol is létezik. Utóbbit ajánlom, nem okoz fulladásos panaszokat, ráadásul NO-felszabadítás miatt értágító is, ami rásegít a vérnyomáscsökkentésre. Emellé próbálnám a Covercardot, mert a klinikai vizsgálatok során nagyon magas túlélést javító hatást mutatott. Ha így is jelentkezne a köhögés/fulladás, javasolt lehet ARB-re áttérés.

Beszéld meg az orvosoddal.

2023. aug. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Már nincs nehéz légzésem, és az elején amikor elkezdtem a covercardot, akkor kezdődött a nehéz léhzés, nem szívesen térnék vissza ehhez.
2023. aug. 9. 12:19
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor ha ez nem állítja be a vérnyomást, beszéld meg az orvosoddal a nebivolol+ARB+CCB kombinációt, sőt ha továbbra is telhetetlen vagy, vízhajtót lehet indítani.
2023. aug. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Ez is fontos, mikor egy páciens gyógyszerezését állítjuk be.
2023. aug. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
27 éves vagyok.
2023. aug. 9. 12:58
 10/14 anonim ***** válasza:

Esszenciális hypertonia? Hyperadrenerg aktivitás okozhatja ilyen korban. Rilmenidint tudok még javasolni, de így látatlanban nem tudok többet mondani. Elhízott vagy?

Orvoshoz menj!

2023. aug. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!