Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Meg kell tisztítani a mobilt...

Meg kell tisztítani a mobilt minden alkalommal ha valahova elmegyek? -kicsit hosszú bocsi-

Figyelt kérdés
Ugye ha elmegyünk valahova és hazajövünk kezet szoktunk mosni, de sose szoktam látni senkinél, pl. családban, hogy a mobilt is meg szokták tisztítani. Mert ugye azt is megérintjük ha kint vagyunk azzal a kézzel amivel mindent megfogtunk. Egy ideje elkezdődött bennem ilyen takarítási szenvedély, hogy mindent amihez aznap hozzá nyúltam át kell törölnöm egy nedves ronggyal majd szárazzal és úgy megnyugszok. Viszont kezdek belefáradni és kérdésem lenne, hogy ha abbahagynám, akkor csak nem történne velem semmi igaz, pl.elkapnék betegséget ilyesmi. Évekkel ezelőtt se volt nálam ilyen pedig akkor is volt mobilom mégse törölgettem azt és akkor sem volt probléma de valamiért rámjött a para (nem a covid miatt, még előtte is volt ez). De nem csak a mobilt szoktam hanem kulcsokat, kulcstartót, telefon kábelt, szemüveg, villanykapcsolókat, bérlettokot, minden apróságot ami a táskámban aznap van és hiába tudom nem nyúltam hozzá, úgy érzem meg kell tisztítanom. Viszont fárasztó és nem akarok sok szappant (nincs mindig nedved törlő) meg vizet pazarolni így végleg fel akarok ezzel hagyni, csak nem tudom hogy kéne. De nem csak azokat szoktam törölgetni amik nálam voltak aznap hanem a szobámban amihez mondjuk hozzá értem mielőtt nem mostam kezet mert elfelejtettem és úgy érzem ott egy millió baci teremt meg emiatt. Főleg a krémetnél jön rám a para, sosem tudom használni kézkrémet, bármilyen krémet mert gusztustalnnak és nem tisztának érzem a kezem. Volt, hogy kézkrém után konkrétan 20x mostam egymás után kezet míg nem éreztem tisztának és egyformán megmosottnak mindenhol de nem csak kézkrém után hanem úgy általában. Néha este jön rám és fél óráig nem tudok kijönni a fürdőből mert nem tudom abbahagyni a kézmosást pedig annnyira nem vészes a helyzet csak valamiért nem tudom abbahagyni. Pl. nem nyúltam véletlen kutyagumiba hanem vettem energiaitalt a boltban és hiába ér hozzá a szám amikor iszom, úgy érzem mi van ha össze fogdosták előttem és vissza rakták oda? Ki tudja ki fogta meg...érdekes évekkel ezelőtt nem volt itt gond,energiaital után nem mostam kezet...na ekkor volt hogy konkrétan fél óráig szenvedtem hogy minden ujjam között megmostam,a tenyeremet 2x, a kézfejemet 2x, körkörösen a csuklónál is és ez addig megy amíg nem érzem azt hogy lenyugodtam. Szerencsére mostanában sikerült ezt lecsökkenteni de még néha előjön ez és félek hogy újra elkezdődik minden. Van, hogy nem csak a kezemet mosom hanem az arcomat, homlokomat, szemöldökömet, szájamat evés után, kb minden testrészemet ami mondjuk hozzé ért olyanhoz ami szerintem koszos...Sajnos gáz nem gáz de még szopom az ujjam és lehet ez is beleszól ebbe, de már alig szopom de szerintem közre játszik. Bocsi ha hosszú lett de ki akartam ezeket írni, hátha kapokt segítséget, ötleteket ennek abbbahagyása végett. Ja még eszembe jutott, hogy ez új szintén hogy szoktak lenni tudjátok ilyen kis muslicák amik néha a kezemre, karomra szállnak és hirtelen ingert kapok hogy meg kell mosni pedig amúgy semmi nem történne ha nem mosnám meg nem? Pár mp-ig szállt rá és olyan inger tör rám hgoy nem igaz...meg a legyekél is, katica mostanában. Meg amikor a kukába kidobok valamit hiába nem értem a kukához akkor is érzem néha. Meg kérdésem mikor kell ténylegesen csak kezet mosni? 26N vagyok.

2023. aug. 28. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kényszeres vagy. Gyakorlatilag sosem pucolgatom a mobilomat és 56 évesen még élek.
2023. aug. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy pszhiiátriai mentális betegség. Úgy hívják "bizarr téveszme" ami annyit jelent hogy úgy érzed követnek vagy lehallgatnak téged. De a te esetedben fertőzés veszélytől való félelem. Nekem is volt ilyen hálistennek már csillapodott. Kiagyaltam hogy hiába mosok kezet mindig úgy sem tudok mit tenni pl ha boltba mész, elveszel egy terméket amit lehet már ezren összefogtak akár betegen. Meg kell győznöd magad fejben hogy minden egyes kosztól nem állhatsz ellen. Persze ettől még legyél higiénikus. Azt tanácsolom hogy észszerűen ha pl szemetet dobsz ki vagy takarítasz otthon akkor utána alaposan moss kezet mint étkezés előtt is vagy főzés közben is. De szerintem telefont törölgetni felesleges én azt nem szoktam. Egyébként engem ami aggaszt hogy ez a bizarr téveszme pl. Fertőzésveszélytől. Ez a skrizofréniához kapcsolódik. Ezt googliztam ki. Remélem csak fétis ez is...Szoval így a végére csak annyit hogy nem kell ezerszer kezet mosnod meg ilyenek elég csak akkor mikor olyan dolgot végeztél vagy csináltál ahol mindenképp kell a higiénia! Remélem segítettem! Pacsi!
2023. aug. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Még az kimaradt, hogy minden orrfújás után is kellene kezét mosni? Mert ez is most jött elő nálam és őszintén fárasztó.
2023. aug. 28. 21:28
 4/8 A kérdező kommentje:
Meg akkor is állandóan kezét mosok ha mondjuk bele nyult a fülembe és piszkálom. De kb minden alkalommal. Nem tudom ennél sem kéne vagy itt azért lehet?
2023. aug. 28. 21:38
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg meg annyi hogy nem kell mindenáron meg töröltem vízzel az arcomat is ha haza jöttem ígaz? Pl ha piszkalom néha és úgy hozta ért a kezem...nem lesz tőle bajom?
2023. aug. 28. 21:48
 6/8 A kérdező kommentje:
Kicsit én is tartok a skizofréniától bár nem tudom még ahhoz mi kapcsolódik igazán.
2023. aug. 29. 02:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem skizo vagy, hanem kényszerbeteg tisztaságmániás... kezeltesd minél hamarabb.
2023. aug. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fordulj orvoshoz, mert ez tényleg betegség.


Hogy a konkrét kérdésre is válaszoljak: van immunrendszered. Nemcsak hogy megvéd a kórokozóktól, szüksége is van edzésre. Úgy képzeld el, hogy ha egy kisebb adag bacival találkozik, akkor legyőzi őket - és ki is ismeri azt a fajt. Legközelebb már nagyobb csoportjukkal is megbirkózik. Fertőzés kialakulásához ismeretlen fajta baciból kell túl nagy adag.


Ezért az optimális szerintem a legkritikusabb dolgokat tisztítani (pl. telefont érdemes áttörölni, főleg ha evés közben is nézed, a többi tárgyat nem). Wc után, evés előtt és hazaérve moss kezet. Ennyi. Többet ne, mert baja lesz a bőrödnek is.

2023. aug. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!