Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hosszú szálú (műszál), de már...

Hosszú szálú (műszál), de már régebbi, némileg lelapult szőnyeget hogyan és mivel lehet otthon a leghatékonyabban tisztítani (porszívózáson kívül), felfrissíteni?

Figyelt kérdés
Van konkrét szőnyegtisztító por vagy folyadék,esetleg házi praktika, amit kipróbáltatok hasonló szőnyegen és tudjátok ajánlani? Babás balesetek:), hasonlók miatt lenne rá elsősorban szükség.
2015. szept. 14. 09:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Porszívózás után, vízbe öblítőt kell tenni vagy ecetet (csak ugye az nem a legjobb illatú) és egy körömkefével át kell kefélni alaposan az egészet.

Nekem a szőnyegtisztító porok nem jöttek be, kb. 5x kell felporszívózni utána, hogy kijöjjön belőle. Nagyon macerás.

2015. szept. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én olyankor tisztítom amikor nagyon jó idő van.

Először jó alapos porszívózás, feltekerem, alatta is kiporszívózok, felmosok. A szőnyeg hátulját is leporszívózom.

Ezek után szőnyegtisztító sampon. Az én porszívóm vizet is szívhat, így még vizesen újraszívom. (rengeteg trutyi jön ki így)

Ezután ecettel lespriccelem, és gőztisztítózom. Ez a rész iszonyú büdös!

Még gőzölés közben sűrű hajkefével kifésülöm.

Ezt évente egyszer megcsinálom, öt éves a szőnyeg,

és ugyanolyan mint újkorában.

2015. szept. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A családon belül van olyan akinek van kárpit tisztítója, így viszonylag könnyű dolgom van. Ha úgy érzem már ráfér a szőnyegre a frissítés, akkor kölcsönkérem és alaposan kitisztítom. Hetente porszívózva van a szőnyeg, de laikusként elképzelni is nehéz milyen brutál mocskos víz jön ki belőle. Ezután kereszthuzatban hagyom megszáradni, vagy a kisebbeket kiterítem az erkélyre.
2015. szept. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!