Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális ennyi alvás?

Normális ennyi alvás?

Figyelt kérdés

A párom rengeteget alszik, mondta is már gyermekkorában magas volt az alvásigénye, de azért szerintem ez már túl sok. Van hogy akár 11, 12 órakat is alszik. Délutan munka után elalszik, este felé fennt van 10-20 percet és egész ejszakát alszik.

Nemigazán szeretne elmenni orvoshoz ezzel, mert szerinte még ez teljesen oké.

(Fiatal felnőtt férfiről van szó)



2023. szept. 6. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Elsőként vérkép + vizelet javasolt lenne. Érdemes sokat mozogni, mert az a teherbírást növelné, de így ugye nem annyira jut rá idő. Vashiány pl. okozhat fáradékonyságot, de annak hátterében más betegség is állhat. Fontos a kiegyensúlyozott táplálkozás.
2023. szept. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Irigylem, én csak napi 2-4 órát alszok.
2023. szept. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Normális is lehet
2023. szept. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is annyit alszom, ha mellé dolgozik amiben kifárad és nincs mindig idő eleget aludni, simán normális. Örülök ha aludhatok annyit, mert jó. Van aki így pótolja azokat az időszakokat amikor nem tudott aludni, koránkelés/éjszakázás, stressz stb miatt. Depressziósként is lehet sokat aludni, amikor nincs értelme felkelni.
2023. szept. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!